Samsun haber: Yetkisiz firma ve kişilere geçit yok

Samsun haber: Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Yönetim Kurulu Samgaz Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'yi ziyaret ederek doğal gaz konusundaki haksız rekabet ve denetimler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yetkisiz firma ve kişilere geçit yok

Yapılan ziyarette, doğal gaz iç tesisat sektörü, yapılacak olan yatırımlar, doğal gaz dönüşüm işlerinde olası haksız rekabet oluşumlarının önüne geçilmesi ve denetimler görüşüldü. Ziyaretle ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan, 'Meslek disiplinlerine giren doğalgaz sektörüne yönelik düzenli olarak komisyon toplantıları yaptık. Bu toplantılar sonucunda, üyelerimizin çalışma hayatlarında karşılaştıkları sıkıntıları çözmeye yönelik geçmişte olduğu gibi günümüzde de efor sarf edeceğiz. Birlikte planlayıp, birlikte karar alıp ve birlikte üreten, süreci birlikte değerlendiren felsefeler doğrultusunda çalışmalarımız artarak devam edecek' dedi.
SAMGAZ Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ise, 'SAMGAZ olarak birinci önceliğimiz, doğal gazın, abonelere arz güvenliği içinde sürekli ve güvenli olarak ulaştırılmasıdır. Bu bağlamda yetkili mühendislik firmaları ile birlikte uyum içinde çalışmak çok önemli. Müstakbel abonelerinin de bu noktada seçici davranması, yetkisiz kişilere doğal gaz dönüşümü yaptırmaması önemlidir. Olası mağduriyetlerin önüne ancak bu şekilde geçilebiliriz' diye konuştu.
Ziyarete ayrıca Başkan Yardımcısı Özkan Er, Sekreter Üyesi Nail Yolaydın ve Sayman Üyesi Aycan Türkel katıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

3 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

4 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi


SIRADAKİ HABER