HaberlerDoğan Tarda (Hejan) gözaltına alındı!

Doğan Tarda (Hejan) gözaltına alındı!

İnternet üzerinden uyuşturucu pazarlayanlara, özendirici paylaşım yapanlara yönelik İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere 29 ilde aynı anda narkotik operasyonu başlatıldı.

Doğan Tarda (Hejan) gözaltına alındı!

Şu ana kadar 62 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 'Yansın Geceler, Semt Oturuşu, Abin Dızo Bremın ve Bonzai Bom' gibi şarkıları seslendiren ve milyonlarca kişi tarafından Youtube üzerinden dinlenen Heijan adıyla tanınan Doğan Tarda da yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan Şehit Arda Can operasyonu çerçevesinde 81 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Operasyona Adana'da göreve giderken, kendi kullandığı motosikletle taksiye çarpıp şehit olan polis memuru Arda Can'ın ismi verildi. Gözaltına alındıkları illerde emniyet müdürlüklerine götürülen şüphelilerin, internet ortamında uyuşturucu kullanımını özendiren içerikte paylaşımlarda bulundukları, ayrıca uyuşturucunun kullanım metotlarını anlattıkları ve bununla ilgili düzenek tarifleri yaptıkları belirtildi.

Bazı şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu tartmakta kullandıkları değerlendirilen hassas terazi ele geçirildi.

Operasyonun İstanbul ayağında, 'Yansın Geceler, Semt Oturuşu, Abin Dızo Bremın, Bonzai Bom' gibi şarkıları seslendiren ve milyonlarca kişi tarafından Youtube üzerinden dinlenen Doğan Tarda gözaltına aldı.

51 kişinin gözaltına alındığı operasyonun sürdüğü bildirildi.

DOĞAN TARDA (HEJAN) KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Doğan Tarda bir diğer adıyla Heijan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

23 yaşında olan Heijan aslen Vanlıdır. Gerçek ismi Doğan Tarda olan Heijan lise eğitimini Yunus Emre Ticaret Meslek Lisesin’de tamamlamıştır. Üniversite eğitimine ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde devam etmektedir.

HEJAN NE DEMEK?

Bir televizyon kanalına konuk olan Doğan Tarda, Heijan lakabının açıklamasını şöyle yapmıştı: 

“Hei” normal anlamını taşımaktadır, “Jan” ise Zehir anlamına geldiğini belirtirken Normal Zehir olarak adlandırılmaktadır. Heijan boyu 1.70 kilosu ise 57’dir. Semt çocuğu olarak nitelendirilen Doğan Tarda çok kısa sürede şöhreti dünyanın en çok ziyaret edilen Youtube sayesinde yakalamıştır. İstanbul’un Bağcılar semtinde ikamet eden Heijan yazdığı şarkılarla ilgi çekmeyi başarmış ve son olarak 2017 yılında Musti ile birlikte çıkardığı “Yansın Geceler” şarkısı ile popüler olmuştur.

İŞTE HEJAN'IN TÜM ŞARKILARI

2016 yılında Yolsuzlar Çetesi şarkısını çıkardı 2016 yılında Bağcılar Welcome To Çiçekci – 15 Şubat Sevgililer Dünü şarkısını çıkardı. 2016 yılında feat Mustafa Ak – Sen Sağ Ben Selamet şarkısını çıkardı. 2016 yılında feat – Mustafa Ak – Semt Oturuşu şarkısını çıkardı. 2017 yılında feat Muti – Abin Dızo Bremın şarkısını çıkardı 2017 yılında feat Muti – Yansın Geceler şarkısını çıkardı.

 

 

 

 

KAYNAK:POSTA hejan  


SIRADAKİ HABER
}