Ölmez'in projesine tam not... '3K'ya YÖK'ten onay

Üniversite öğrencilerinin iş hayatına atılmada yaşadıkları sorunların çözümü niteliğindeki, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in 6 yıl önce önerdiği ve OMÜ ile birlikte uyguladığı '3K Projesi' önerisi, YÖK tarafından kabul edilerek, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ölmez'in projesine tam not... '3K'ya YÖK'ten onay

Üniversite öğrencilerinin okulunu bitirdikten sonra iş hayatına hazır halde olması için Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in 6 yıl önce önerip, OMÜ ile birlikte başlattığı "3K Projesi", Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından kabul edilerek Resmi Gazete'nin 2547 sayılı sayısında yayımlandı. Ölmez, müjdeli haberi Haberaks TV'nin OMÜ-Samsun TSO işbirliğiyle gerçekleştirdiği "İş'te Samsun" adlı programda, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran'dan öğrendi.

TARİFSİZ MUTLULUK

3 K Projesi uygulanmasında OMÜ'nün de büyük katkısı olduğunu kaydedenBorsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, "YÖK'ün bu kararından ülkem ve şehrim adına tarifsiz bir mutluluk duyuyorum" dedi.

OKUL PRESTİJ KAZANACAK

Öğrencilerin eğitimlerini alırken mesleği ile ilgili son yılın tamamını pratik yaparak geçirmesi gerektiğini vurgulayan Ölmez, "Son yıllar dersler azaltılarak veya sıkıştırılarak, öğrenci kendi seçtiği işletmede tecrübe edinirse sıkıntıların bir çoğunu aşmış olacağız. Okul bu şekilde prestij kazanacak, sanayici ise kolaylıkla yetişmiş beyin gücüne ulaşacak. Öğrenciler de hem öğrenecek hem de para kazanacak. Birçok bölümün alanı, Samsun'da mevcut. Biz Borsan Grup olarak, bu öğrencileri hayata hazırlamaya talibiz. YÖK'ün projeye onay vermesiyle; üniversite, şirketler ve öğrencilerin bu ortak kazancı aynı zamanda ülkenin de kazancı olacaktır" diye konuştu.

Şükrü Berk ASKAREN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsun'da Erva bebeğin dramı

2 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

3 Samsun'da 47 sanığa ceza yağdı

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

4 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

5 Hakem 'penaltı' dedi

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

6 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

7 Samsun'da ışık ihlali genç kızın canını aldı

Doğan Medya Grubu satıldı

8 Doğan Medya Grubu satıldı

Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

9 Feci ölüm! Kimliğini öğrenenler bir kez daha kahroldu...

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

10 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor


SIRADAKİ HABER