Samsun Haber | Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

Samsun Haber | Tüm-Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın tersane olarak kullanılması planlanan Tekkeköy'deki alanın yerli otomobil üretim yeri için doğru bir tercih olacağını ifade etti

Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen) Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın '800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan' açıklamasına destek verdi.

ULAŞIM ALTYAPISI HAZIR

Söz konusu alanın ulaşım altyapısı bakımından hazır olduğunu belirten Yıldız, "2002 yılında gündeme gelen Tekkeköy İlçemizdeki tersane alanının deniz, demiryolu, karayolu bağlantıları tamamlanmış olup, yatırıma hazır hale getirilmiş olmasına rağmen, tersane yatırımı bir türlü gerçekleşememiştir. Belki de nasip yerli otomobil üretiminedir. Bütün alt yapısıyla yatırıma hazır hale getirilen bu arazinin, bizler de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımızın önerdiği gibi yerli otomobil üretimi için kullanılmasının gerek bölgemize, gerek ilimize istihdam açısından katkı sağlayacağını düşünmekteyiz" diye konuştu.

HERKES ÇALIŞMALI

Yatırımın Samsun'a çekilmesi için herkesin çalışması gerektiğini belirten Yıldız, "Hükümet nezdinde Samsun’daki belediye başkanlarının, siyasilerin, şehrimizi yöneten sayın Valimiz başta olmak üzere bütün bürokratların ve sanayicilerimizin birleşerek, bu yatırımın Samsun’a çekilmesi noktasında çalışmalar yapması arzusundayız. Böyle bir yatırım yaklaşık 20 bin kişilik bir istihdam yaratacak, yan sanayilerle birlikte 50 bin kişinin ekmek yiyeceği önemli bir yatırım olacaktır. Bu noktada bizler de sendika olarak, Samsun’da kamuoyu oluşturmak noktasında elimizden gelen katkıyı koyacağımızın bilinmesini isteriz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

2 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

3 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

4 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

5 Karabük'teki trafik kazası

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

6 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

7 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

8 Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

9 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

10 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi


SIRADAKİ HABER