Samsun Haber | Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

Samsun Haber | Tüm-Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın tersane olarak kullanılması planlanan Tekkeköy'deki alanın yerli otomobil üretim yeri için doğru bir tercih olacağını ifade etti

Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm-Bel-Sen)Samsun Şube BaşkanıSuat Yıldız, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın '800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan' açıklamasına destek verdi.

ULAŞIM ALTYAPISI HAZIR

Söz konusu alanın ulaşım altyapısı bakımından hazır olduğunu belirten Yıldız, "2002 yılında gündeme gelen Tekkeköy İlçemizdeki tersane alanının deniz, demiryolu, karayolu bağlantıları tamamlanmış olup, yatırıma hazır hale getirilmiş olmasına rağmen, tersane yatırımı bir türlü gerçekleşememiştir. Belki de nasip yerli otomobil üretiminedir. Bütün alt yapısıyla yatırıma hazır hale getirilen bu arazinin, bizler de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımızın önerdiği gibi yerli otomobil üretimi için kullanılmasının gerek bölgemize, gerek ilimize istihdam açısından katkı sağlayacağını düşünmekteyiz" diye konuştu.

HERKES ÇALIŞMALI

Yatırımın Samsun'a çekilmesi için herkesin çalışması gerektiğini belirten Yıldız, "Hükümet nezdinde Samsun’daki belediye başkanlarının, siyasilerin, şehrimizi yöneten sayın Valimiz başta olmak üzere bütün bürokratların ve sanayicilerimizin birleşerek, bu yatırımın Samsun’a çekilmesi noktasında çalışmalar yapması arzusundayız. Böyle bir yatırım yaklaşık 20 bin kişilik bir istihdam yaratacak, yan sanayilerle birlikte 50 bin kişinin ekmek yiyeceği önemli bir yatırım olacaktır. Bu noktada bizler de sendika olarak, Samsun’da kamuoyu oluşturmak noktasında elimizden gelen katkıyı koyacağımızın bilinmesini isteriz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU samsun   Suat Yıldız  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

8 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

9 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

10 Nükleer, Karadeniz'i bitirir


SIRADAKİ HABER