HaberlerAydın HaberleriEhliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi

Ehliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi - Aydın Haberleri

Aydın Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye ortalaması üzerinde motosikletin bulunduğu Aydın'da kazaları önlemek için denetimlere hız verdi.

Ehliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi


Türkiye ortalaması üzerinde motosiklet bulunan Aydın'da İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi İstasyon Caddesi kavşağı üzerinde uygulama yapıldı. Uygulamada ehliyeti olmayan bazı motosiklet sürücüleri, polisi karşılarında görünce kaçmaya çalıştı. Kaçmak isteyen sürücüler polisler, tarafından yakalandı. Kask takıp takmadıkları, ehliyet, ruhsat ve muayene yönünden kontrol edilen sürücülerden kusurlu bulunanlara ceza kesildi.

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Eyüpoğlu ile Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ali Gündoğdu'nun yerinden takip ettiği ve yaklaşık 1,5 saat süren denetimlerde kontrol edilen 80 motosiklet sürücüsünden 35'ine muhtelif maddelerden 21 bin 314 lira para cezası kesilirken 10 motosiklet trafikten men edildi.

Kent merkezlerinde daha çok motosikletlerin karıştığı kazaların meydana geldiğini kaydeden Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Eyüpoğlu, 'Kazaların yoğun olarak meydana geldiği bölgelerde kazaların oluş şekillerine göre denetimler yapıyoruz. Bu kapsamda şehiriçerisinde motosiklet denetimlerine ağırlık veriyoruz. Motosiklet kullanımı il genelinde çok yüksek. Motosiklet kullanımında Türkiye ortalamasının baya üzerindeyiz. Buna paralel olarak da motosikletlerin karıştığı kazaların oranı da Türkiye ortalamasına yakın seviyede gerçekleşmekte. Bunları önlemeye yönelik olarak da belli bir program dahilinde özel denetimleri planlamakta ve uygulamaktayız' şeklinde konuştu.

Ehliyetsiz sürücü polisi görünce motosikletini bırakıp kaçmak istedi

SIRADAKİ HABER
}