Elazığ haber: Ders, rap müzik ve tiyatro ile eğlenceli hale geldi

Elazığ haber: Elazığ'da bir İngilizce öğretmeni, öğrencileriyle dersi rap müzik, tiyatro ve yarışmalar eşliğinde işleyerek hem sevgilerini kazanıyor hem de başarılı olmalarını sağlıyor.

Ders, rap müzik ve tiyatro ile eğlenceli hale geldi

Elazığ'da özel bir okulda görev yapan İngilizce Öğretmeni Ayşegül Uslu, öğrencileriyle eğlenceli şekilde ders işliyor. İlk olarak konuyu normal müfredatla anlatan Uslu daha sonra rap müzik, tiyatro ve yarışmalarla eğlenceli bir şekle getiriyor. İngilizce dersini daha eğlenceli bir halde öğrenen çocukların ise derslerine büyük bir ilgi göstererek, eğlenceli vakit geçirdikleri gözden kaçmıyor.
İngilizce dersini çok sevdiğini belirten 3. sınıf öğrencisi Elif Asel Aksu, 'İngilizce öğretmenimiz çok eğlenceli. Bizlere dersleri oyunlarla anlatıyor. Her hafta İngilizce dersini bekliyorum. Çünkü öğretmenimizin hangi konuyu hangi oyunla anlatacağını merak ediyorum. Okulumuzun en güzel derslerinden birisi İngilizce' dedi.
İngilizceyi eğlenerek öğrendiğini aktaran 3. sınıf öğrencisi Eyşan Özgü Aslan ise öğretmenin derslerini rap şarkılar, tiyatro ile öğrettiğini kaydetti.
8. sınıf öğrencisi Bertuğ Emin Balıkçı ise İngilizce öğretmenleri sayesinde dersini beden eğitimi dersi gibi eğlenceli bir şekilde işlediklerini ifade etti.

'Derslere gelmek için sabırsızlanıyorlar'
Bir şeyi öğretmenin sevdirerek yapılmasının daha faydalı olduğunu dile getiren Öğretmen Ayşegül Uslu ise, 'Her öğrenci öğrenebilir ama her öğrenci aynı şekilde öğrenemez. Kimi ders ortamında kimi sevdiği bir müzikle kimi yarışmayla kimide sanatsal bir aktiviteyle öğrenir. Bunun için bende önce ders ortamında konuyu anlatıyorum. Sonra rap müzikle dersi daha eğlenceli bir hale getiriyorum. Tiyatro ile farklı bir öğreti süreci yaşarken yaptığımız yarışmayla devamını getiriyoruz. Bu şekilde öğrencilerin İngilizceye olan ilgisi artıyor ve derse gelmek için sabırsızlanıyorlar. Sürekli bana, 'Öğretmenim bugün ne yapacaksın' diye soruyorlar. Derslerimiz bu şekilde daha eğlenceli ve zevkli oluyor' şeklinde konuştu.
İngilizce dersinin rap müzik, tiyatro ve yarışmalarla öğretilmesinin çocukları adına büyük bir artı olduğunu vurgulayan Velilerden Akın Özcan da, 'Çocuklar bu şekilde hayatlarında İngilizce'yi daha fazla uyguluyorlar. Çocuklarımızın İngilizce öğrenme ve uygulaması konusunda çok memnunum' diye konuştu.

Ders, rap müzik ve tiyatro ile eğlenceli hale geldiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

1 Samsun'da inşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

2 Hastanede dehşet! Mahkuma kurşun yağdırdılar...

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

3 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

4 Meteoroloji gün verdi! Samsun'a kar geliyor...

Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

5 Samsunspor'da Ercan'ın yanına Erkam

Ahmet Burak müjdesi

6 Ahmet Burak müjdesi

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

7 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

8 Samsun'da pompalı saldırgan hakkında flaş gelişme!

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

9 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

10 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı


SIRADAKİ HABER