HaberlerAydın Haberleriİstinat duvarı çöken sitenin müteahhidinden açıklama

İstinat duvarı çöken sitenin müteahhidinden açıklama - Aydın Haberleri

Kuşadası İkiçeşmelik Mahallesi'nde bir sitenin istinat duvarının çökmesiyle ilgili sitenin müteahhiti tarafından açıklama yapıldı.

İstinat duvarı çöken sitenin müteahhidinden açıklama

Bilindiği gibi, Kuşadası'na bağlı İkiçeşmelik Mahallesi'ndeki Cenk Odabaşı'na ait 6 katlı ve 30 dairelik bir siteyi çevreleyen istinat duvarı çökmüş ve büyük tehlike yaşanmıştı. Çökme anını cep telefonuyla kaydeden Çevre sakinleri defalarca belediyeye başvurmalarına rağmen önlem alınmadığını ileri sürerek, yaşanan tehlikeye dikkat çekmişti.
Yaşanan olayın ardından istinat duvarı çöken sitenin müteahhiti Cenk Odabaşı açıklama yaptı. İstinat duvarının bitişikteki inşaatın hafriyat çalışması nedeniyle çöktüğünü kaydeden Cenk Odabaşı, 'Sitemizi çevreleyen perde beton, alt parselde temel kazısı yapılan inşaatın hafriyat çalışması nedeniyle çökmüştür. Bu konuda ilgili inşaatın sorumluları da yaşanan olayın bundan kaynaklandığını yazılı olarak kabul etmiş ve zararımızı karşılayacakları yolunda gerekli anlaşmayı yapmıştır. Ayrıca, sitemizi çevreleyen beton perdenin bir bölümünün çökmesi sitemize ve dairelerimize hiçbir zarar vermemiştir. Bu konuda gerekli tüm araştırmalar yapılmış ve önlemler alınmıştır. Çöken duvarın yerine de süratle yenisi yapılacaktır' dedi.

İstinat duvarı çöken sitenin müteahhidinden açıklama

SIRADAKİ HABER
}