HaberlerKırşehir HaberleriAfganistan'dan AEÜ'ye uluslararası iş birliği ziyareti

Afganistan'dan AEÜ'ye uluslararası iş birliği ziyareti - Kırşehir Haberleri

Afganistan'ın Mezar-ı Şerif bölgesinde yer alan Jawzjan Üniversitesi Rektörlüğünden Afganistan Jawzjan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesud Haqbin, rektör yardımcılarından oluşan bir heyetle Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti.

Afganistan'dan AEÜ'ye uluslararası iş birliği ziyareti

Afganistan'dan mevlana değişim programı ve ikili iş birliği anlaşmaları imzalamak üzere Kırşehir'e gelen heyet AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile değişim programı hakkında istişarede bulundu.
İmzalanan mevlana değişim programı ve ikili iş birliği anlaşmaları protokolü kapsamında ilk etapta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi programlarının lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesini kapsayacak değişim anlaşması yer aldı.
İkili iş birliği anlaşması ile aynı zamanda iki üniversite arasında ortak projelerin ve akademik etkinliklerin gerçekleştirilmesi hususunda da mutabakata varıldı.
Afganistan'dan Türkiye'de yükseköğrenim görmek isteyen öğrencilerin AEÜ'de eğitim alma koşulları da yapılan toplantıda değerlendirildi.

Afganistan’dan AEÜ’ye uluslararası iş birliği ziyareti

SIRADAKİ HABER
}