HaberlerSamsun HaberleriCanik'te 2018 de dolu dolu geçecek

Canik'te 2018 de dolu dolu geçecek - Samsun Haberleri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, son 14 yılda hayata geçirdikleri projelerle süsledikleri ilçede, 2018'de de birçok önemli yatırımı hayata geçireceklerini ifade etti.

Canik'te 2018 de dolu dolu geçecek

Son 14 yılda yapılan yatırımlarla ilçede sosyal ve kültürel dönüşümü artıran Canik Belediyesi, projelerle süslenen 2017 yılının ardından 2018'de de bir çok önemli projeyi hizmete sunmaya hazırlanıyor.

YENİ PROJELER

İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştıran ve sosyal dönüşümü sağlayan hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri, cami çevre düzenlemeleri, canlı hayvan pazarı gibi bir çok yatırımı tamamlayarak hizmete sokan Canik Belediyesi, 2018 yılında da eğitimden kültüre, turizmden kentsel dönüşüme kadar birçok projeyi şehre kazandıracak.

GELİŞİME KATKI SAĞLIYOR

Şehrin gelişimine katkı sağlayacak projeler uygulayan Canik Belediyesi, turizm projeleri olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi (Sancaktepe) ile Meşe Orman Park projelerinin yanı sıra Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde yapımı tamamlanan Karadeniz'in ilk Oyuncak Müzesi'ni yıl içerisinde hizmete sokacak. Yavuzselim Mahallesi'nde Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Karşıyaka Mahallesi’nde Canik Millet Camii ve diğer mahallelerde hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri ile cami çevre düzenlemeleri çalışmaları 2018'de hayata geçecek diğer projeler. Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi ise yeni modern yaşam alanı sağlayacak.

İNSAN, ÇEVRE VE KALKINDA

Geçtiğimiz yıl içerisinde önemli icraatlar gerçekleştirdiklerine işaret eden Belediye Başkanı Genç, "İnşallah 2018 yılında da dur durak bilmeden şehrimiz ve insanlarımız için hizmet üreteceğiz. Eğitim, kültür, sanat, spor, turizm, kentsel dönüşüm gibi her alanda yatırımlar yapıyoruz. Türkiye'nin gözbebeği olan ilçemizde bu yıl da şehrimiz için çok önemli projeleri hayata geçireceğiz. Gençlerimiz, kadınlarımız, şehrimiz için önemli projeler üretmeye devam ediyoruz. Dönüşüm yolculuğunda insan, çevre ve kalkınma olmak üzere üç temel alana odaklanıyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}