Mardin haber: Sahada çalışan gazetecilere uyarı

Mardin haber: Mardin'de özel bir hastanede görev yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Serdar Yılmaz, sahada çalışan gazetecilerin düzensiz ve stresli yaşam koşullarından olumsuz etkilediğini belirterek, beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Sahada çalışan gazetecilere uyarı

Özel Mardin Park Hastanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, gazetecilere ücretsiz Check-up hizmeti verdi. Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz, kamu yararına sahada aktif olan görev yapan gazetecilerin 24 saat görev başında olmaları nedeniyle kendi sağlıklarını riske attıklarının farkında olduklarını söyledi. Bunun için böyle özel bir günde çalışan gazetecilere ücretsiz Check-up yaptıklarını belirten Ersöz, basın emekçilerinin yazıları kadar sağlıklarının da önemli olduğunu vurguladı.
Basın çalışanlarını muayene eden Dahiliye Uzmanı Dr. Serdar Yılmaz ise, sahada çalışan gazetecilerin Strese VE düzensiz beslenmeye bağlı olarak bir çok hastalık riski ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Yılmaz, 'Genç yaşlarda başlayan yorucu ve stresli bir tempo vücudu çok yormakta. Bununla beraber sabah kahvaltısı, iş stresi, zamanla yarışma, sıcak ve soğuk hava değişiklikleri, uykusuzluk, bilgisayar başında uzun oturma gibi gazeteciliğin gerektirdiği koşullar zamanla gazetecilerin sağlıklarına olumsuz yansımakta. Düzensiz beslenme kilo alımı ve şeker hastalığı, hipertansiyon gibi hastalıklara davetiye çıkarıyor. Zor bir mesleği icra eden gazetecilerin tüm bu zorlu şartlara rağmen düzenli ve sağlıklı beslenmeye dikkat ederek, egzersizler, uyku ve dinlenme gibi tedbirleri alarak çok daha sağlıklı bir şekilde saha da yer alabilirler. Gazetecilerimizin gününü kutluyor sağlıklı bir hayat diliyorum' dedi.

Sahada çalışan gazetecilere uyarıEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

6 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

8 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

9 Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

10 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER