HaberlerBafra HaberleriYeni park göz kamaştırıyor

Yeni park göz kamaştırıyor - Bafra Haberleri

Bafra Belediyesi, 20 yıl önce yapılan Cumhuriyet Meydanı Parkı'nı tamamen yeniledi. Yenilenen park vatandaşlar tarafından beğenildi

Yeni park göz kamaştırıyor

Bafra İlçesi’nde bulunan Cumhuriyet Meydanı Parkı, yeni görünümüne kavuştu. Cumhuriyet Meydanı’nın çok beğenildiğini ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

FERAH BİR ORTAM

Çevreci bir anlayışa sahip olduklarını ifade eden Başkan Şahin, “Bu nedenle ağaçlandırma, bitki ve çiçeklendirme çalışmalarına önem veriyoruz. Her yıl 150 bin mevsimlik çiçeklendirme ile bin ağaç dikiyoruz. Alparslan Mahallesi’nde 4 bin metrekare sedir ormanı, İshaklı Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik çam ormanı oluşturduk. Kent Ormanı çalışmalarını başlattık. Cumhuriyet Meydanı ise 20 yıl önce park haline dönüştürülmüştü. Yapılan her güzel eseri kalıcı hale getirmek için bakım, tadilat gibi çalışmaların yanında zamanı geldiğinde yenilenmesi gerekir. Biz de bu yenilemeyi yaptık. Ferah bir ortam sağlamayı amaçladık. Yeşilliğe önem verdik, kaldırımlar oluşturduk, havuzun içini yeniledik. Halkımızın da memnun olduğunu müşahede ettim. Bundan ayrıca mutluluk duydum. İlk gündem itibaren çevre, park, çocuk oyun grupları, fitnes alanları oluşturmaya çok önem verdik. 81 çocuk oyun grubu kurduk. 7 yeni park yaptık, bazı parklarımızı da yeniledik. Yeni park hazırlıklarımız da devam ediyor” dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}