Samsun Haber | Samsun'un turizm hedefleri büyük

Samsun Haber | Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Pamuk, 'Samsun potansiyeli ve barındırdığı zenginliklerle turizm alanında büyük hedefleri var.' dedi.

Samsun'un turizm hedefleri büyük

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Pamuk,  yaptığı açıklamada, Samsun'un Karadeniz'in en önemli kentlerinden olduğunu vurguladı.

Kentin bir çok alanda iddialı olduğunu turizm alanının da bunların başında geldiğini aktaran Pamuk, Samsun'un ulaşımda hava, deniz, demir ve kara yolu imkanlarına sahip ender kentlerden biri olduğuna işaret etti.

'TANITIM ÇALIŞMALARI YAPACAĞIZ'

Pamuk, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen yıl kasım ayında gerçekleştirilen 3. Turizm Şurası'nda önemli kararlar alındığını turizm alanında bir yol haritası belirlendiğini belirterek şöyle konuştu:

"Alınan kararlar ve izlenecek yol haritası doğrultusunda 2018 yılı turizm açısından çok daha önemli olacak. Tüm Türkiye'de bu kapsamda ciddi çalışmalar yürütülüyor. Samsun'da bu yönüyle önemli. Kentin doğal güzellikleri ile kültürel zenginliklerini ön plana çıkartacak çeşitli tanıtım çalışmaları yapacağız.

MÜZE İNŞAATI SÜRÜYOR

Belirlenen yol haritası ve hedefler doğrultusunda çalışmalar yapacağız. Samsun potansiyeli ve barındırdığı zenginliklerle turizm alanında büyük hedefleri var. Sadece Bandırma Vapuru Müzesini yıllık ortalama 600 bin kişi ziyaret ediyor. Yeni yapılan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatımız sürüyor.

DOĞAL GÜZELLİK ZENGİNİ SAMSUN

Bunun dışındaki müzelerimiz, gezilecek yerler, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu, yaylalarımız, şelalelerimiz birbirinden farklı güzellikler sunan ilçelerimizdeki pek çok doğal güzellik kentin sayılabilecek zenginliklerinden birkaçı." 

Pamuk, kentin sağlık ve termal, spor, kış, yayla, mağara, golf, dağcılık ve dini turizm açısında da zengin bir potansiyeli olduğunu sözlerine ekledi.       EN ÇOK OKUNANLAR

Kahramanmaraş'ta kaçak silah operasyonu

1 Kahramanmaraş'ta kaçak silah operasyonu

Alkollü sürücü kanala devrilen otomobilinde sigara içmeye devam etti

2 Alkollü sürücü kanala devrilen otomobilinde sigara içmeye devam etti

Otomobille çarpışan ambulans devrildi: 5 yaralı

3 Otomobille çarpışan ambulans devrildi: 5 yaralı

Gaziantep'te 2 araç çarpıştı:5 yaralı

4 Gaziantep'te 2 araç çarpıştı:5 yaralı

3 kişi öldürdü sonra sosyal medyadan yayın yaptı

5 3 kişi öldürdü sonra sosyal medyadan yayın yaptı

Evli çifti trafik kazası ayırdı

6 Evli çifti trafik kazası ayırdı

Bağdat'ta patlama: 5 yaralı

7 Bağdat'ta patlama: 5 yaralı


SIRADAKİ HABER