HaberlerKocaeli Haberleri41 Genç 41 Gelecek Liderlik'te sertifika heyecanı

41 Genç 41 Gelecek Liderlik'te sertifika heyecanı - Kocaeli Haberleri

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in gençlik projesi '41 Genç 41 Gelecek Liderlik' projesinin 2016-2017 dönemi öğrencileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

41 Genç 41 Gelecek Liderlik'te sertifika heyecanı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in eğitim alanındaki önemli projelerinden biri olan '41 Genç 41 Gelecek' projesinin 2016-2017 dönem katılımcı öğrencileri düzenlenen tören ile sertifikalarına kavuştu. Bir otelde düzenlenen törene Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker'in yanı sıra, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, Sadık Albayrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Erkan Kaçar, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Sertifika töreninde kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, 'Burada görüyoruz ki program amacına ulaşmış. Gençlerimize çok güveniyoruz ve onların kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri ve geliştirmeleri için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz' dedi.
Daha sonra konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, '41 gencimiz burada aldıkları eğitimlerle inşallah ilerleyen dönemde Türkiye'ye damgalarını vuracaklar. Kendilerini geliştirmeleri, geleceğin lideri olmaları noktasında onlara çok güveniyoruz. Proje kapsamında gençlerimizi önemli yöneticiler ve siyasetçilerle bir araya getirdik, onların tecrübelerinden faydalanmaları noktasında onlara yardımcı olduk. Gençlerimizin sadece bu dönemde yanlarında olmadık. Üniversiteyi tercihleri ve üniversite hayatları daha sonrasında iş bulma noktasında da bu gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri çok önemli. Belediye olarak altyapı, üstyapı çalışmaları yaparsınız ama o bölgenin insanını geliştirmek kültürel, sosyal anlamada bir şeyler katabilmek çok önemli. Artık ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu anlamada Gebze'nin siz gençlere çok ihtiyacı var ve sizlere güveniyoruz' diye konuştu.
Başkan Köşker'in ardından konuşan Kaymakamı Mustafa Güler, gençler için yapılan projelerin önemine dikkat çekerek, 'Bir ülkede yapılabilecek en büyük çalışma insanına gençliğine yapılacak olan yatırımdır. Bizlerinde en büyük yatırımımız gençlerimiz. Biz çok güzel bir gençliğe sahibiz. İnşallah geleceğin liderleri bu gençler arasından çıkacak. Lider olmak kolay değil önce çok çalışmak lazım ve elini taşın altına koyabilmek te çok önemli' şeklinde konuştu.
Selamlama konuşmalarının ardından 2016-2017 dönem, 41 Genç 41 Gelecek katılımcı öğrencileri sertifikalarını protokol üyelerinin elinden aldı. Gerçekleşen tören sertifika ve hediye takdiminin ardından öğrenciler ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

41 Genç 41 Gelecek Liderlik’te sertifika heyecanı

SIRADAKİ HABER
}