HaberlerAntalya HaberleriAhıska Türklerinden Afrin operasyonuna destek

Ahıska Türklerinden Afrin operasyonuna destek - Antalya Haberleri

Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin operasyonuna destek verdi.

Ahıska Türklerinden Afrin operasyonuna destek

Antalya'nın Kemer ilçesi'nde bir araya gelen Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonuna destek açıklaması yaptı. Kemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte 'Bir gün değil, her gün devletimizin ve milletimizin yanındayız' pankartı açan grup adına açıklama yapan Ali Mirdas, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Operasyonu'nda gücünü ve merhametini dünyaya gösterdiğini söyledi. Vatanın bütünlüğü ve güvenliği sözkonusu olduğu zaman Türk Milleti'nin her zaman tek yürek olmayı başardığını ifade eden Mirdas, 'Ahıska Türkleri olarak nerede olursak olalım devletimizin yanındayız. Vatanımıza ve bayrağımıza gönülden bağlıyız. 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi gerektiğinde davet beklemeden devletimizin hizmetindeyiz' şeklinde konuştu.
Etkinlikte AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara da Afrin Operasyonu'na verdikleri destekten dolayı Ahıska Türklerine teşekkür etti.
Açıklamanın ardından şehitler ve Afrin operasyonuna katılan Mehmetçik için Huzur camii Rehber İmamı Bahadır Alioğlu tarafından Fetih Suresi ve şehitlerin ruhlarına fatiha okundu.

Ahıska Türklerinden Afrin operasyonuna destek

SIRADAKİ HABER
}