HaberlerSamsun HaberleriSAMGİAD 10 yaşında

SAMGİAD 10 yaşında - Samsun Haberleri

SAMGİAD üyeleri ile buluşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ''Samsun'un geleceği için SAMGİAD ekibi güzel işler başaracaktır'' dedi

SAMGİAD 10 yaşında

Samsun Genç İşadamları Derneği 2018 yılı Ocak ayı iş yemeği toplantısı Yelken Kulüp’te gerçekleşti. Yemeğin konuğu AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt oldu.

DUALARIMIZ ORDUMUZLA

Yemeğin ardından açılış konuşmasını yapan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç, TSK'nın Afrin'e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu'nu sonuna kadar desteklediklerini belirterek, ''Ordumuz ülkemizin güvenliği için gereken önlemleri alarak, Afrin'de operasyonlarını sürdürüyor. Allah yardımcıları olsun. Dualarımız onlarla'' dedi.

SAMGİAD 10 YAŞINDA

SAMGİAD'ın 10. yaşına girdiğini hatırlatan Başkan Gömeç, ''Derneğimizin yönetimlerinde görev alan ve bugüne kadar derneğimize hizmet veren herkese teşekkür ediyorum. Geçmişten aldığımız güç ile hizmetlerimize devam edeceğiz. 2018 yılında da eğitim çalışmaları başta olmak üzere bir çok önemli projeyi hayata geçireceğiz'' diye konuştu.

BÜYÜK DESTEK VAR

Konuşmasında Afrin operasyonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Kurt, "Biz Afrin’de sadece teröristlerle değil, tüm küresel güçlerle mücadele ediyoruz. Milletimizin bu operasyona büyük desteği var. Bu kadar büyük destek bir devlet için bir hükümet için büyük bir gurur vesilesi. Buradan operasyonda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Kurt, ayrıca SAMGİAD'dan övgü ile bahsederek, ''Samsun'un geleceğinde SAMGİAD ekibi güzel işler başaracaktır'' ifadelerine yer verdi.

KURTULUŞ GENÇ GİRİŞİMCİLERDE

Samsun'un her şeye rağmen dünyaya açılmakta handikapları olduğunu belirten Kurt, ''Samsun’da birkaç firma hariç dünyaya açılma sıkıntısı var. Samsun'un dışa açılma ve dışarıyı tanıma eksikliği var. Bizim çok farklı sektörlerle dünyaya açılmamız gerekiyor. Bunun için önce bizden büyükşehirleri incelemeli, onlar yapmışlar bakmalı, sonra da yurt dışına çıkmalıyız. Dünyada sahibini arayan çok fırsat var. Birçok ülkeye gidin görün. Dünyada nerede ne yapıyor biz neredeyiz ne yapıyoruz. Türkiye’nin kurtuluşu ve geleceği siz genç girişimcilerde'' diye konuştu.

Toplantıda ayrıca, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) temsilcisi, kurumun hizmet ve çalışmaları hakkında işadamlarına bilgi verdi.

Toplantı sonrasında Kurt ve Gömeç, derneğe yeni katılan üyelere katılım belgelerini sundu. Gömeç, katılımlarından dolayı Kurt’a plaket takdim etti.

SIRADAKİ HABER
}