HaberlerKocaeli HaberleriGenel Sekreter Yardımcısı Yeşildal'dan antrenörlere iletişim eğitimi

Genel Sekreter Yardımcısı Yeşildal'dan antrenörlere iletişim eğitimi - Kocaeli Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi'nin antrenörlerine, iletişim kurma yöntemlerini anlattı.

Genel Sekreter Yardımcısı Yeşildal'dan antrenörlere iletişim eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın Türkiye'ye model olan 'Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi'nde görev yapan antrenörleriyle bir araya geldi. Antrenörlerin sadece bir spor projesi içinde yer almadıkları söyleyen Dr. Yeşildal, 'Sizler, evinden çıkıp spor yapmaya gelen o teyzelerin, ablaların derdine, hikayesine ortak olmalısınız. Buna cevap verecek bir iletişim hattı kurmalısınız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi'ni en üst düzeyde temsil etme hakkınız var' dedi.
Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi antrenörlerinin yanı sıra Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç da hazır bulundu. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, toplantıda kitle ile empati ve gönül diliyle iletişim kurma yöntemleri konusunda antrenörlere altın değerinde tavsiyelerde bulundu.
Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi'nin sadece bir spor projesi olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Yeşildal, 'Sizler, evinden çıkıp spor yapmaya gelen o teyzelerin, ablaların derdine, hikayesine ortak olmalısınız. Sevinçlerini de dertlerini de dinlemelisiniz. Buna cevap verecek bir iletişim hattı kurmalısınız. İletişimde Çince konuşmak olmaz' diye konuştu.
Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, antrenörlerin ilgiyle takip ettiği konuşmasında kadınların dirilişin en önemli kimliği olduğunu ifade etti. Genel Sekreter Yardımcısı, Türkiye'ye örnek olan projenin, evde televizyon karşısında oturan, sosyal hayattan uzak, kendini evine kapatmış ve bu nedenle obeziteden, tansiyon ve şekere kadar birçok hastalığa maruz kalan kadınların hayatına adeta savaş açtığını söyledi. Sohbet havasında geçen toplantıda söz alarak görüşlerini dile getiren antrenörler ise, böylesine önemli ve anlamlı projede görev almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Genel Sekreter Yardımcısı Yeşildal’dan antrenörlere iletişim eğitimi

SIRADAKİ HABER
}