Samsun'dan 'Yaşama Yol Ver'

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ' Yaşama Yol Ver' projesi Samsun'da tanıtılmaya başlandı.

Samsun'dan 'Yaşama Yol Ver'

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü 112 Afet Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Samsun Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ziyaret edildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Aydın’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgiler verdi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Yusuf Köksal, “112 Acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması, seçilen illerde amaca yönelik yoğun bilgilendirme yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Yaşama Yol Ver' kampanyası düzenlenmektedir. Trafikte bizim ambulanslarımız 7 gün 24 saat faaliyetteler. Biz sürücü arkadaşlarımıza ambulanslara yol vermenin, yaşama yol vermek olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Amacımız ambulanslarımızın trafikte çok rahat bir şekilde ilerlemeleri, hastalarımıza daha kısa sürede ulaşmaları ve hastalarımızı da hastanelere en kısa sürede ulaştırmalarıdır. Bununla ilgili çabalarımız devam ediyor” dedi.

Projeye sonuna kadar destek vereceklerini ifade eden TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Federasyon olarak Ankara’da Sağlık Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu bu toplantılara katılıyoruz. Ambulansın karayolu üzerinde veya şehir içerisindeki sevkinde bizim ticari araçların veya özel otomobillerin bunlara anında yol vermeleri kadar hassas bir şey yoktur. Çünkü ambulansın içerisindeki hastanın 1 dakika önce hastaneye varması, hastanın hayata tutunması demektir. Bunun içerisindeki hasta bizim tanımadığımız bir insan olabildiği gibi, çok yakınımız veya içimizden biri de olabilir. Onun için ambulansın içerisindekini daima bizim bir hastamız olarak görmemiz gerekir. O ambulansı kullanan sürücünün de bizden biri olduğunu kabullenmemiz gerekir” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

3 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

8 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı


SIRADAKİ HABER