HaberlerAmasya Haberleri'Bu milletin sevdalısı Mehmetçik'

'Bu milletin sevdalısı Mehmetçik' - Amasya Haberleri

Amasya'da bir grup lise öğrencisi 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla askerlere sürpriz yaptı.

'Bu milletin sevdalısı Mehmetçik'

Her sınıfa şehitlerin isimlerinin verildiği Amasya Anadolu Lisesi öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla bedenleriyle 'Zeytin Dalı' koreografisi oluşturmalarının ardından Amasya İl Jandarma Komutanlığı'na gidip 'Bu milletin asıl sevdalısı Mehmetçiktir, sizlersiniz' diyerek askerlere çiçek verdiler.Tek tek kucaklaştıkları askerlere moral veren öğrencilerden İsmail Ün, 'Biz vatan aşkını asker ağabeylerimizden, şehitlerimizden öğrendik. Vatan için can vermek ne demek onlardan öğrendik. Bu milletin, bu vatanın sevgilileri onlardır. Sevgililer günlerini kutluyorum' dedi.
Dolaştıkları komutanlıkta kullanılan araç, gereçler hakkında bilgi aldıktan sonra uyuşturucu kaçakçılarının korkulu rüyaları narkotik köpeği 'Atak' ve bomba imha köpeği 'Rota'nın gösterisini ilgiyle izlediklerini belirten Selma Kaleköylüoğlu da, 'Bizi çok iyi karşıladılar. Bu milletin asıl sevgilileri onlardır' diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla okul müdürü Niyazi Şişik'in de katkısıyla bahçede 190 öğrenciyle 'Zeytin Dalı' koreografisi oluşturduklarını anlatan Eren İsmet Demirkaya ise 'Bir nebze destek olmak istedik. Eğer başardıysak ne mutlu bize' şeklinde konuştu.
Öğretmenler ve öğrencileri ziyaretin ardından şehitliğe gidip çiçek bıraktıkları mezarların önünde dua ettiler.

SIRADAKİ HABER
}