İstanbul haber: (Özel) Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz: 'Şehadet şerbeti içmeye hazırız'

İstanbul haber: Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz, İstanbul ilçelerindeki ülkü ocakları ziyaretleri kapsamında Silivri Ülkü Ocağını ziyaret etti. Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz, teşkilatta bulunan gençlerle sohbet etti.

(Özel) Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz: 'Şehadet şerbeti içmeye hazırız'

Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz, İstanbul'un ilçelerinde bulunan Ülkü Ocağı ziyaretleri kapsamında Silivri Ülkü Ocağını ziyaret etti. Ocak üyesi gençlerle sohbet eden Kılavuz 'İş bize düşer ise yine bu memleket için, bu millet için mukaddesatımız için şehadet şerbeti içmeye hazırız. Çünkü Vatan olmadan hiçbir şey olmaz' dedi.
'Vatan olmadan hiçbir şey olmaz'
Ülkücü gençlerle söyleşi yapan Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz, 'Dün nasıl, Türk milletinin birliği beraberliği, cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, devletimizin ebet müddet var olması için, bayrağımızın inmemesi için, ezanımızın dinmemesi için, şehadet şerbeti içmiş bir davanın mensuplarıysak, gerektiğinde iş bize düşer ise yine bu memleket için, bu millet için mukaddesatımız için şehadet şerbeti içmeye hazırız. Çünkü Vatan olmadan hiçbir şey olmaz. Belki anasız babasız kardeşsiz yaşanabilir ama vatansız yaşanmaz. Bunun en bariz örnekleri hemen yanı başımızdaki ülke coğrafyalarında net bir şekilde ortaya çıkmıştır' diye konuştu.
'Her türlü bedel ödemeye hazırız'
Bir varlık yokluk mücadelesi içerisindeyiz' diyerek sözlerini sürdüren Kılavuz 'Ya var olacağız ya da Allah muhafaza düşünmek bile istemiyorum. Biz inançlı insanlarız. Bizim inancımız her şeyin üstündedir. Cenabı Allah inananlarla beraberdir. Hangi badire olursa olsun, hangi engel olursa olsun biz inancımızla hepsini atlatıp hedefimize ulaşacağız. O kızıl elma ülküsü dediğimiz, o Turan ülküsü dediğimiz hedeflerimize ulaşmak bizim boynumuzun borcudur. Çünkü sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerindeki soydaşlarımız kardeşlerimiz gerçek manada bizim kurtuluş olduğumuza inanıyorlar. Bu Türkmeneli için de, Suriye Türkmenleri için de, Doğu Türkistan için de, Güney Azerbaycan için de, Balkanlar ve Kafkaslar için de, hepsi için bizim kalbimiz acıyor. Biz nerede bir Türk var ise oradaki Türk'ün derdiyle dertlenen sevinciyle mutlu olan insanlarız. Biz soydaş ve dindaşlarımızın mutluluğunu selametini gördükten sonra her türlü bedel ödemeye hazırız. Ateşler içinde yanmaya hazırız. Çünkü bizim mutluluğumuz milletimiz ve soydaşlarımızın mutluluğuna bağlıdır. Sadece kendisi için mutlu olan insanlar değiliz biz. Onun için hep beraber sonsuza kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Birbirimizle hayır hizmetinde yarışacağız 'şeklinde konuştu.

(Özel) Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz: “Şehadet şerbeti içmeye hazırız”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü!

1 Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Gazi Kütüphanesi yıkılıyor

2 Samsun Gazi Kütüphanesi yıkılıyor

Samsun yağışa teslim olacak

3 Samsun yağışa teslim olacak

Samsun'da birahanede silahlı saldırı!

4 Samsun'da birahanede silahlı saldırı!

Samsun'da cezaevine teslim edildi, 15 dakika sonra firar etti

5 Samsun'da cezaevine teslim edildi, 15 dakika sonra firar etti

Coşkun Zeren: 'Stopersiz ve başkansız takım tarih yazıyor'

6 Coşkun Zeren: 'Stopersiz ve başkansız takım tarih yazıyor'

Samsun'da hobi olarak başladıkları işte talebi karşılayamıyorlar

7 Samsun'da hobi olarak başladıkları işte talebi karşılayamıyorlar

Samsun'da korkunç ölüm! Beton mikserinin altında kaldı...

8 Samsun'da korkunç ölüm! Beton mikserinin altında kaldı...

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: Bilinçli oynadık

9 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: Bilinçli oynadık

Karadeniz fıkrası gibi keşif: Evini buzdolabıyla ısıtıyor

10 Karadeniz fıkrası gibi keşif: Evini buzdolabıyla ısıtıyor


SIRADAKİ HABER