HaberlerErzurum HaberleriHücre evinde 4 teröristi etkisiz hale getiren komandolar, operasyon sonrası 'Kom

Hücre evinde 4 teröristi etkisiz hale getiren komandolar, operasyon sonrası 'Kom - Erzurum Haberleri

PKK'nın sözde 'Karayazı-Eleşkirt Grup Sorumlusu' olan Adil kod adlı Tarık Şen'in de aralarında bulunduğu 4 teröristin hücre evinde etkisiz hale getirildiği operasyonu başarıyla tamamlayan komando timleri, birliklerine geri dönmeden 'Komando Andını' söyledi.

Hücre evinde 4 teröristi etkisiz hale getiren komandolar, operasyon sonrası 'Kom

Önceki gün Erzurum'un Karayazı ilçesinde, terör örgütü PKK'nın sözde 'Karayazı- Eleşkirt Grup Sorumlusu' olan 'Adil' kod adlı Tarık Şen'in de aralarında bulunduğu 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sayesinde örgütün sözde 'Karayazı-Eleşkirt Grubu' tamamen çökertildi. Hücre evinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
İHA ve SİHA ile takip
PKK'nın sözde 'Karayazı-Eleşkirt Grubu'na yönelik sıkı takibini sürdüren güvenlik güçleri, 4 teröristin Erzurum'un Karayazı ilçesine geldiğini saptadı. Örgüt mensuplarını İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile takibe başlayan güvenlik güçleri, teröristlerin ilçenin Gevende Mahallesi'ndeki bir eve girdiğini belirledi.
JÖH ve PÖH'e silahla karşılık verdiler
Bunun üzerine özel timler hücre evine baskın düzenledi. Bölgeyi çembere alan JÖH ve PÖH timleri, evdeki teröristlere 'teslim ol' çağrısında bulundu. Güvenlik güçlerinin çağrısına el bombası atarak karşılık veren teröristler ile JÖH ve PÖH'ler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 4 terörist etkisiz hale getirildi. Hücre evinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
Operasyon sonrası yapılan incelemede, teröristlerde birinin eli kanlı PKK'nın sözde yeni 'Karayazı-Eleşkirt Grup Sorumlusu' olan 'Adil' kod adlı Tarık Şen, birinin aynı grupta faaliyet gösteren Karayazı nüfusuna kayıtlı 'Canfeda' kod adlı Taner Ağar, diğerlerinin de 'Agir' ve 'Çektar' kod adlı teröristler olduğu belirlendi.

'Operasyon sonrası komandolardan 'Komando Andı'
Başarıyla tamamlanan operasyonun ardından komandolar birliklerine geri dönmeden önce olay yerinde 'Komando Andını' okudular.
Video görüntülerinde, zor şartlar altında görev yapan komandoların azmi ve kararlılığı dikkat çekiyor. Göreve çıkmadan önce ve sonra hep bir ağızdan okudukları 'Komando Andı' askerlere farklı bir motivasyon kazandırıyor.
Bin yıllık bir kahramanlık destanın dizeleri gibi okunan bu satırlar, Karayazı dağlarının çıplak kayalıklarında yankılandı.
'Korku nedir bilmeyiz, biz dağların erleri; yuva yaptık göklere, baş döndüren yerlere; engel tanımaz aşarız, yüce engin dağları; el verir uzanırız mor siyah bulutlara. Ben Türk komandosuyum, düşmanı çelik pençemle ezerim; her yerde ben varım, havada, karada, denizde, çölde, çatakta ve batakta; Her zaman ve her yerde, hazır; daima hazır; kim: komando, kim: komando, kim: komando, olamazsın: yahh, olamazsın: yahh!, komando: Allah!; Allah komandoyu korusun.'

Hücre evinde 4 teröristi etkisiz hale getiren komandolar, operasyon sonrası ‘Kom

SIRADAKİ HABER
}