HaberlerYoutube HaberleriTelefonunuza gelen Youtube aboneliği mesajına dikkat!

Telefonunuza gelen Youtube aboneliği mesajına dikkat! - Youtube Haberleri

Birçok iPhone ve Mac kullanıcısına gönderilen Apple imzalı sahte e-postalarda YouTube'un reklamsız sürümünü bir ay boyunca ücretsiz kullandığı ve artık aylık 144 dolar ödemesi gerektiği söyleniyor ve kişi kredi kartı bilgilerini girdiğinde hacker'lar hedeflerine ulaşmış oluyor.

Telefonunuza gelen Youtube aboneliği mesajına dikkat!

iPhone veMac kullanıcıları yeni bir siber dolandırıcılık tehlikesiyle karşı karşıya.BirçokiPhone veMac kullanıcısına gönderilen Apple imzalı sahte e-postalar ile yeni bir Phishing (Oltalama) saldırısı ile karşı karşıya.


TUZAĞA DÜŞTÜLER

Bu yeni bir yöntem değil ancak e-postanınApple’ın online mağzasıApple Store’dan gelmiş gibi görünmesi dünya çapında pek çok kullanıcıyı tuzağa düşürdü.

YOUTUBE ABONELİĞİ MESAJLARINA DİKKAT


Apple Store'dan gelen resmi bir mesaj gibi görünen e-postada, kullanıcının YouTube Red aylık aboneliğinin güncellendiği belirtiliyor.
MesajdaApple 'un reklamsız sürümünü bir ay boyunca ücretsiz kullandığı ve artık aylık 144 dolar ödemesi gerektiği söyleniyor ve kişi kredi kartı bilgilerini girdiğinde hacker’lar hedeflerine ulaşmış oluyor.

KORUMA REHBERİ YAYINLANDI

Apple imzalı sahte e-postalar sonrasında şirket kullanıcılarına yeni bir korunma rehberi yayınladı. Söz konusu saldırıdan kaç kullanıcının zarar gördüğüne dair resmi bir açıklama ise şu an için yapılmadı.

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:SÖZCÜ apple   apple  apple storeiphone


SIRADAKİ HABER
}