Hakkari haber: Yeşil alanlar Hakkari renk kattı

Hakkari haber: Hakkari Belediye Başkanlığının şehir merkezinde yaptırdığı yeşil alanlar, kent merkezine ayrı bir görünüm kattı.

Yeşil alanlar Hakkari renk kattı

2017 Hakkari Dönüşüm Programı ile Hakkari'ye dönüşümü yaşatan Hakkari Belediye Başkanlığının yeşillendirme çalışması ise kent merkezinde takdirle karşılandı. Şehir imajını zedeleyen, imar dışı ve ruhsatsız barakaların kaldırılması sonucu yeniden kazanılan alanların yeşil ve dinlenme alanları olarak hizmete sunulmasına yönelik çalışma başlatan belediye, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan belediye başkanlığı ününde yaptığı yeşillendirme ve ışıklandırma uygulaması vatandaşları sevindirdi.
Bir zamanlar bir baraka görünümünde olan ve çarşı merkezinin görünümünü bozan bahçeyi yeniden şekillendiren belediye başkanlığı, belediye binası önünü mükemmel bir görünüme kavuşturdu. Çam ağacı ve etrafına oturma banklarının bırakıldığı dinlenme alanında oturan vatandaşlar, burada sohbet etmenin mutluluğunu yaşadılar.
Birçok noktada halen ışıklandırma ve yeşillendirme çalışması yürüten belediyenin hizmetleri, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Kent merkezinin yeni imaja kavuşması ile birlikte fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşan bazı vatandaşlar ise buraların Hakkari olduğuna inanmaktan güçlük çektiğini ifade ettiler.
Kentin değişik caddelerinde estetik-dekoratif aydınlatma, kırmızı-beyaz ledli ay yıldız ve mavi-beyaz ledli 3 boyutlu yıldız prizma şeklinde yapılmasının kent merkezine ayrı bir güzellik kattığını anlatan vatandaşlar, birer estetik-dokratif görsel sembol olarak Hakkari'ye kazandırılan bu çalışmaların şehirde bir ilk olduğunu ve aynı zamanda şehrin çehresini değiştirdiğini ifade ederek, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim'e teşekkür ettiler.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

4 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

6 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

7 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

8 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Ağır ceza geliyor

9 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER