HaberlerHakkari HaberleriYeşil alanlar Hakkari renk kattı

Yeşil alanlar Hakkari renk kattı - Hakkari Haberleri

Hakkari Belediye Başkanlığının şehir merkezinde yaptırdığı yeşil alanlar, kent merkezine ayrı bir görünüm kattı.

Yeşil alanlar Hakkari renk kattı

2017 Hakkari Dönüşüm Programı ile Hakkari'ye dönüşümü yaşatan Hakkari Belediye Başkanlığının yeşillendirme çalışması ise kent merkezinde takdirle karşılandı. Şehir imajını zedeleyen, imar dışı ve ruhsatsız barakaların kaldırılması sonucu yeniden kazanılan alanların yeşil ve dinlenme alanları olarak hizmete sunulmasına yönelik çalışma başlatan belediye, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan belediye başkanlığı ününde yaptığı yeşillendirme ve ışıklandırma uygulaması vatandaşları sevindirdi.
Bir zamanlar bir baraka görünümünde olan ve çarşı merkezinin görünümünü bozan bahçeyi yeniden şekillendiren belediye başkanlığı, belediye binası önünü mükemmel bir görünüme kavuşturdu. Çam ağacı ve etrafına oturma banklarının bırakıldığı dinlenme alanında oturan vatandaşlar, burada sohbet etmenin mutluluğunu yaşadılar.
Birçok noktada halen ışıklandırma ve yeşillendirme çalışması yürüten belediyenin hizmetleri, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor. Kent merkezinin yeni imaja kavuşması ile birlikte fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşan bazı vatandaşlar ise buraların Hakkari olduğuna inanmaktan güçlük çektiğini ifade ettiler.
Kentin değişik caddelerinde estetik-dekoratif aydınlatma, kırmızı-beyaz ledli ay yıldız ve mavi-beyaz ledli 3 boyutlu yıldız prizma şeklinde yapılmasının kent merkezine ayrı bir güzellik kattığını anlatan vatandaşlar, birer estetik-dokratif görsel sembol olarak Hakkari'ye kazandırılan bu çalışmaların şehirde bir ilk olduğunu ve aynı zamanda şehrin çehresini değiştirdiğini ifade ederek, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim'e teşekkür ettiler.

SIRADAKİ HABER
}