HaberlerYozgat HaberleriBoğazlıyan'da gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatı

Boğazlıyan'da gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatı - Yozgat Haberleri

Boğazlıyan Cumhuriyet İlk ve Ortaokul'nda, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında deprem ve yangın tatbikatı düzenledi.

Boğazlıyan'da gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatı

Boğazlıyan Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirme amaçlı tatbikat, Cumhuriyet İlkokul-Ortaokulu öğretmen, personel ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Senaryo gereği depremin başlamasıyla çalınan sirenler eşliğinde dersteki öğretmen ve öğrencilerin sınıfı uygun bir şekilde boşaltmaları sağlandı. Bina, 2 dakika içinde boşaltıldı. Okulun üst katında mahsur kalan öğrencilerin çıkarılması gösterildi. Herhangi bir depremden sonra yangının ikincil afet olarak yaşanması varsayımı üzerine bir ateş yakılarak, söndürme cihazlarıyla öğrenciler tarafından yangın söndürüldü.
Okul Müdürü Yener Eseryel, tatbikattaki amaçlarının olası doğal afetlerde öğrenci ve öğretmenlerin nasıl hareket edeceklerini öğretmek olduğunu söyleyerek 'Afetlerde ilk tepkilerin ve kurtarma faaliyetlerinin etkili olması için bir saatlik eğitim verildi, ardından da tatbikatımız başarıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen Boğazlıyan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum. Bu tip tatbikatlar, daha önceki yıllarda olduğu gibi devam edecektir' dedi.

Boğazlıyan’da gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatı

SIRADAKİ HABER
}