HaberlerKars haberKars'ta Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıldönümü

Kars'ta Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıldönümü - Kars haber

Polis Teşkilatı'nın Kuruluşu'nun 173. Yıldönümü dolayısıyla Kars Hükümet Konağı önünde program düzenlendi.

Kars'ta Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yıldönümü

Program, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un kutlama mesajları okundu.
Hükümet Konağı önündeki program, Polis Haftası dolayısıyla okullar arasında dereceye giren öğrencilerin şiirlerini okumasıyla son buldu.
Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşu'nun 173. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, makamında tebrikleri kabul etti.
Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, 'Bugün 173. Kuruluş yıldönümü kutlanırken Türk Polis Teşkilatı 81 ilde ve 920 ilçede teşkilatlanmış tüm dünyadaki değişim ve gelişmeleri takip ederek her türlü donanıma ulaşmış, personelinin tamamına yakını üniversite mezunu alanında uzmanlaşmış bir kadrodan oluşmaktadır. Türk polisi suç ve suçlarla mücadelede hukukun üstünlüğünü şiar edinmiş vatandaşının can ve mal emniyeti için canı pahasına görev yapmaktan geri kalmayacak cesarette ve fedakarlıktadır' dedi.
Bitirik, 'Türk polisi devletine ve milletine karşı bu görevi devletimizin diğer kurumları ile iş birliği içerisinde ve ahenkle yürütmektedir. Kars Emniyet Müdürlüğü personeli olarak bizlerinde devletimizin bekası ve milletimizin huzuru demokrasimizin yaşaması ve gelişmesi için kanunlar dairesinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canımız pahasına bu kutsal görevi ifa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesile ile dini, devleti, milleti, vatanı, dili uğruna gözünü kırpmadan hayatlarını feda eden şehitlerimizi ve aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli arkadaşlarımıza, gazilerimize, halen görevde olan meslektaşlarımıza ve çok kıymetli fedakar ailelerine sağlık, huzur, mutluluk ve başarı diliyorum' diye konuştu.

Kars’ta Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıldönümüSIRADAKİ HABER
}