HaberlerBafra HaberleriBafra ikinci köprüsüne kavuşuyor

Bafra ikinci köprüsüne kavuşuyor - Bafra Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra İlçesi'nin iki yakasını birbirine bağlayacak olan Fener Köprüsü'nde inceleme yaptı

Bafra ikinci köprüsüne kavuşuyor

Bafra Kızılırmak nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan 2. köprü olacak olan Fener Köprüsü açılış için gün sayıyor. Köprü inşaatında inceleme yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Fener Köprüsü’nü 2 hafta içerinde hizmete almayı planladıklarının müjdesini verdi.

GÖNÜLLERİ DE BİRLEŞTİRİYORUZ

2 hafta içerisinde köprünün açılışını yapacaklarını kaydeden Başkan Yılmaz, “Bundan önce Kızılırmak’ın doğu ve batı yakasındaki yerleşim yerlerini birbirine bağlayan Türbe ve Kalaycılı mahalleleri arasındaki 250 metre uzunluğunda olan köprüyü hizmete açarak önemli bir sorunu gidermiştik. Şimdi de Fener ve Karıncak mahalleleri arasında yer alan 250 metre uzunluğundaki köprümüzün inşaatını bitirmek üzereyiz. Bafra’nın iki yakasını bir araya getiriyoruz. Vatandaşlarımızı karşı yakaya geçmek için çektikleri çileden kurtarıyoruz. Baplantı yolları ile birlikte bu anlamlı yatırımımızın maliyeti yaklaşık olarak 8 milyon lira. Bafralı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olur inşallah. 2 hafta çerisinde hep beraber bu güzel köprünün açılışını yapmayı planlıyoruz. Bu köprülerle sadece Kızılırmak’ın iki yakasını değil gönülleri de birleştiriyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}