HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Kapıkaya Festivali'nin yapıldığı dağın yol sorunu çözülüyor

Samsun'da Kapıkaya Festivali'nin yapıldığı dağın yol sorunu çözülüyor - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Kapıkaya Festivali'nin yapıldığı Yün Dağı'na çıkan yolu çile olmaktan çıkaracaklarını söyledi.

Samsun'da Kapıkaya Festivali'nin yapıldığı dağın yol sorunu çözülüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra İlçesi'nde bulunan mahallelerin muhtarlarının misafiri oldu, sorunları dinledi, çözüm arayışına girdi. Gün boyunca Bafra ilçesinde yer alan mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelenSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Mahallesi’nde yaptığı incelemelerde bölgede yer alan festival alanının sorunlarının çözülmesi için gerekli talimatı verdi. 

“FESTİVAL ALANINDA YER ALAN SORUNLARI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” 

Bafra İlçesi'nde birçok mahallede Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen işleri yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Mahallesi Muhtarı Bahri Bozok’u ziyareti sırasında Yün Dağı’nda yapılan festival alanına ulaşımın çile olmaktan çıkacağını belirterek, “Geçtiğimiz yıl Kapıkaya Mahallemizde bulunan Yün Dağı’nda adrenalin tutkunu sporcuların da katılımıyla Kapıkaya Extreme Outdoor Fest’in ilki yapılmıştı. Önümüzdeki Temmuz ayında ikincisinin yapılması planlanan festival için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kolları sıvadık. Yün Dağı’na ulaşımı kolaylaştırmak için bu zorlu yolun bakımını yapacağız. Ulaşımı çile olmaktan çıkaracağız. Konforlu ve rahat bir ulaşımı sağlamak adına ekiplerimiz buradaki eksiklikleri en kısa zamanda giderecek. Festival alanında yer alan sorunları da gidermek için çalışacağız. Gelen sporcuların, seyircilerin çadırlarının kurup rahatça kamp yapması için yeni alanlar oluşturmayı hedefliyoruz. İnşallah bu eksiklikleri gidereceğiz ve önümüzdeki aylarda yapılacak olan festivalin daha güzel, daha verimli geçmesini sağlayacağız” açıklamalarında bulundu. 

MUHTARLARDAN BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

Başkan Yılmaz Bafra ilçesi'nde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Düzköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Ekiz, Kapıkaya Mahallesi Muhtarı Bahri Bozok, Sahilkent Mahallesi Muhtarı Durmuş Alan, Emenli Mahallesi Muhtarı Alaattin Uzan, Adaköy Mahallesi Muhtarı Osman Bek, İkiztepe Mahallesi Muhtarı Necati Murtezaoğlu, Altunay Mahallesi Muhtarı Sait Karagöl ve Koruluk Mahallesi Ramazan Derebey ile bir araya gelerek sohbet etti. Mahallelerinde bulunan sorunların Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla sona erdiğini ifade eden muhtarlar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti. 

SIRADAKİ HABER
}