HaberlerKütahya HaberleriBaşkan Başer, Ankara'da 'Aizonai Penkalas-Kocaçay' projesi toplantısına katıldı

Başkan Başer, Ankara'da 'Aizonai Penkalas-Kocaçay' projesi toplantısına katıldı - Kütahya Haberleri

Kütahya'nın Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer Ankara'da Aizonai Penkalas-Kocaçay projesi için yapılan toplantıya katıldı.

Başkan Başer, Ankara'da 'Aizonai Penkalas-Kocaçay' projesi toplantısına katıldı

Başkan Başer, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ''Kültür Varlıkları, Müzeler Genel Müdürümüz Yalçın Kurt, Kütahya AK Parti Milletvekillerimiz Vural Kavuncu ve Ahmet Tan, Kazı Ekibi Başkanımız Elif Özer, Devlet Su İşleri Bölge Müdür Yardımcısı Oğuzhan Karabulut ve Koruma Kurulu Müdürü M.Ali Karakaya ile birlikte Aizonai Penkalas-Kocaçay projesi için toplantı yaptık. İlçemizin geleceği için güzel ve verimli bir toplantı oldu. Hayırlara vesile olsun'' dedi.
AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ''Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt'u ziyaret ettik. Aizanoi Antik Kenti Penkalas-Kocaçay restorasyon projesi ile ilgili, Kültür Bakanlığımız ve Devlet Su İşleri yetkililerimiz ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Aizanoi antik kentini ülkemizin en önemli ören yeri olarak turizme kazandırmaya kararlıyız'' diye konuştu. (YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}