Bursa haber: İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'ne taze kan

Bursa haber: İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer oldu. Sektörün tüm paydaşları ile birlikte daha büyük ihracata imza atacaklarını belirten Sezer, 'Ürünlerimizin kalitesi yüksek. Ürünlerimizi dünya fiyatının altında satılmaması için çalışma yapacağız' dedi.

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'ne taze kan

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin yönetim kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin merkez binasında yapılan ve tek liste ile gidilen seçimde birliğin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Müjdat Sezer seçildi. Sezer 2 bine yakın üyesi bulunan İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin 4 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütecek. HasTavuk'un Yönetim Kurulu Başkanlık görevini de sürdüren Sezer, Ahmet Tuncay Sagun yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
Genel kurulun açılışın konuşmasını yapan Ahmet Tuncay Sagun, verdikleri destekten dolayı birlik üyelerine teşekkür etti. Mesleğine aşık ve birliğe inancının tam olduğunu belirten Sagun, ihracatta büyük yol kat ettiklerini söyledi. Sagun, 'Başkanlık döneminde en büyük kazancım değişik sektörlerde önemli isimleri tanımak oldu. Bundan böyle TİM çatısı altında sektörü en iyi şekilde temsil edeceğim' dedi.

'İletişim kanallarını güçlendireceğiz'
İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Müjdat Sezer ise, sektörün tüm paydaşları ile birlikte daha büyük ihracata imza atacaklarını bildirdi. 'Ürünlerimizin kalitesi tüm dünyada oldukça yüksek' diyen Müjdat Sezer, yeni dönem hedeflerini şöyle açıkladı:
'Sektör ve birlik arasındaki iletişim kanallarını güçlendireceğiz. Ürünlerimizin kalitesi yüksek. Bu ürünleri dünya fiyatlarının altında satılmasının önüne geçeceğiz. Dünya artık sektörümüzü ve birliğimizi tanıyor. Yeni dönemde satıcı ve alıcıları buluşturmaya hız vereceğiz. Bürokrasi ile ilişkilerimizi güçlendirerek, sektörümüzün sorunlarının çözümü için birlikte çalışacağız. Sektör olarak geçen yıl yüzde 19.6'lık artışla 2 milyar 261 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. Bu yıl için 2.5 milyar doların üzerine çıkacağız. 2023 yılı ihracat hedefimiz ise 5 milyar dolara daha erken ulaşacağız.'

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’ne taze kanEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

3 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

4 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

6 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

Samsun'a yeni hastane

7 Samsun'a yeni hastane

Tanju Çolak moral verdi

8 Tanju Çolak moral verdi

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

9 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Terme aşkı şair yaptı

10 Terme aşkı şair yaptı


SIRADAKİ HABER