HaberlerEdirne haberBitikli: 'Atıcılık, erkeklerin sporu olmaktan çıkacak'

Bitikli: 'Atıcılık, erkeklerin sporu olmaktan çıkacak' - Edirne haber

Edirne'nin Enez ilçesindeki köylerde trap tanıtım çalışmalarını başlattıklarını belirten Enez Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Yalçın Bitikli, 'Atıcılık, erkeklerin sporu olmaktan çıkacak' dedi.

Bitikli: 'Atıcılık, erkeklerin sporu olmaktan çıkacak'

Derneğe ait trap atış makinesini vatandaşların ayağına götüren dernek yönetimi, uygun bir alanda köy gençlerine deneme atışları yaptırarak atıcılık sporunu tanıtmaya ve özendirmeye gayret ediyor.
Köy gençlerinin bu çalışmalara büyük ilgi gösterdiğini belirten Başkan Bitikli, 'Tanıtmaya Enez'de poligonumuz olmadığından çöplükten başladık. Sonraki hafta Yenice köyünde köyün mesire alanı olan, yüzlerce yıllık asırlık anıt çınar ağaçlarıyla ünlü manastır mevkisinde köy gençleriyle buluştuk. Trap makinemizi kurduk ve gençlere atış deneyimleri yaptırdık. Çok yetenekli gençlerimiz var. Bu gençlere elimizden gelen katkıyı vermeye devam edeceğiz. Enez ve köylerini atıcılık konusunda bilinen ve tanınan bir konuma getirmeye gayret edeceğiz' dedi.
Bitikli, 'Enez'de Atıcılık sporunun sadece bir erkek sporu olmadığını, Enezli kadınlarımızın da bu sporu yapabileceklerini kanıtlamak en büyük arzumuzdur. Bu konuda sayın kaymakamımızın önderliğinde bir çalışma başlatmak istiyoruz' şeklinde konuştu.

Bitikli: "Atıcılık, erkeklerin sporu olmaktan çıkacak”SIRADAKİ HABER
}