HaberlerYozgat HaberleriNasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu öğrencilerin beğenisine sunuldu

Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu öğrencilerin beğenisine sunuldu - Yozgat Haberleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından Nasrettin Hoca ve Keloğlan temalı oyun öğrencilerin beğenisine sunuldu.

Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu öğrencilerin beğenisine sunuldu

Büyük Sinema ve Kültür Merkezi'nde 5 gün boyunca öğrencilerin gösterimine sunulacak olan Nasrettin Hoca ve Keloğlan temalı oyunun bu süre zarfında 5 bin öğrenciye ulaştırılacağını söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu sene çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı daha farklı geçirmelerini istediklerini söyledi.
Yozgat'ın sosyal ve kültürel hayatıyla diğer illere örnek olması için gayret içerisinde olduklarını belirten Arslan,'Çocuklarımıza yönelik olarak küçük bir oyun hazırladık. Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu. Sabah ve öğle olmak üzere 5 gün boyunca oynanacak. Yaklaşık 5 bin çocuğumuzu burada eğlendireceğiz. Eğlendirirken de geçmiş bir takım değerlerimizi çocuklarımıza hatırlatmış olacağız. Bu oyunun en güzel tarafı da bizden olan bir değerle karşı karşıya kalmaları ve eğlenmeleri. Eğlenirken de bir şeyleri öğrenmeleri amacımız buydu.' dedi.
Yozgat Belediyesi tarafından restore edilen konakların bir tanesini Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmete açacaklarını söyleyen Başkan Arslan,'Bu konakta çocuklarımıza yönelik sanatsal faaliyetler ve kurslarımız olacak.' şeklinde konuştu.

Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu öğrencilerin beğenisine sunuldu

SIRADAKİ HABER
}