HaberlerKonya HaberleriEreğli Belediyesi öğrenci ve öğretmenleri Çanakkale'ye gönderdi

Ereğli Belediyesi öğrenci ve öğretmenleri Çanakkale'ye gönderdi - Konya Haberleri

Konya'nın Ereğli ilçe Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında lise öğrencilerini ve öğretmenlerini Çanakkale'ye gönderdi.

Ereğli Belediyesi öğrenci ve öğretmenleri Çanakkale'ye gönderdi

Ereğli Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamında Ereğli Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Çanakkale'ye uğurlandı.
Geçmişini bilmeyen bir milletin yok olmaya mahkum olduğunu ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, 'Biz, bir ve beraberiz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle hep birlikte Türkiye'yiz. Vatanımıza kasteden kim olursa olsun tarihimizde ecdadımızın gösterdiği kahramanlığı bugün de göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Biz, bayrakta kanımızın rengini, Çanakkale'de kendimizi buluruz. Birlik ve beraberliğimizi borçlu olduğumuz şehitlerimizle ve gazilerimizle ne kadar gurur duysak az. Bu vatanın müdafaasında, bu destanın yazılmasında hayatını ortaya koyan şehitlerimizin ne şartlarda savaştığını, neler yaşadığını gençlerimize anlatmak istiyoruz. Her bireyin mutlaka Çanakkale'yi gezmesi, o ruhu yaşaması gerekiyor. Sosyal Belediyecilik anlayışımızla gençlerimizi ecdadımızın tarih yazdığı topraklara yolcu ediyoruz. Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak en büyük gayemizdir. Düşmana 'Çanakkale Geçilmez' dedirten ecdadımızın yolunda yürüyen bir gençlik oluşturmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle vatan uğruna şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı ve hürmetle anıyorum' dedi.

Ereğli Belediyesi öğrenci ve öğretmenleri Çanakkale’ye gönderdi

SIRADAKİ HABER
}