HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'a ağır fatura

Samsunspor'a ağır fatura - Samsunspor Haberleri

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK) Samsunspor'a 2 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Samsunspor'a ağır fatura

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün gerçekleştirdiği toplantı sonrası alınan kararları açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden açıklanan karara göreSamsunspor 5 bin TL para cezası ve 2 iç saha maçını seyircisiz oynama cezası aldı.

Türkiye FutboL Federasyonu'nun internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

SAMSUNSPOR Kulübünün, 28.04.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR - SAMSUNSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNE giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir müsabakaya girişlerinin engellenmesine,
Aynı müsabakadaSAMSUNSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

SIRADAKİ HABER
}