HaberlerKars HaberleriKars KYK Yurtlarında kalan kız öğrencilerin el emekleri görücüye çıktı

Kars KYK Yurtlarında kalan kız öğrencilerin el emekleri görücüye çıktı - Kars Haberleri

Kars Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurtları'nda kalan öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek için yaptığı el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Kars KYK Yurtlarında kalan kız öğrencilerin el emekleri görücüye çıktı

Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı kız öğrenci yurtlarında, Kars Halk Eğitim Merkezi'ne bağlı eğitmenler eşliğinde el sanatları kursu açıldı. Öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için açılan kurslar yoğun ilgi gördü. Açılan kurslarda el sanatları ile ilgili temel bilgileri öğrenen öğrenciler, emeklerinin karşılığını birbirinden güzel eserler yaparak aldılar.
Öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru eşyalar, Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Kafkas ve Murat Çobanoğlu Yurtlarında açılan iki sergi ile görücüye çıkarıldı.
KYK İl Müdürü Müseyip Arslanbenzer, Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Kültür Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay'ın açılışını yaptığı sergi daha sonra gezildi.
Öğrenciler böyle bir imkanın kendilerine sağlanmasında başta KYK İl Müdürü Müsayip Arslanbenzer olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler. Sergi bir hafta açık kalacak.

Kars KYK Yurtlarında kalan kız öğrencilerin el emekleri görücüye çıktı

SIRADAKİ HABER
}