HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da kaynak arayışı

Samsunspor'da kaynak arayışı - Samsunspor Haberleri

Yaklaşan kongre öncesi adı geçen Tahsin Kosif ve Celil Sağır çalışmalarını sürdürürken, maddi destek konusunda arayış içindeler. Çünkü yeni yönetim göreve başladığında mevcut takım ve personel ödemesi, transfer tahtasının açılması, transfer peşinatları ve taksitlendirilmiş borçların ödenmesi gibi yüklü bir kaynağa ihtiyacı olacak

Samsunspor'da kaynak arayışı

ADAYLAR ÇALIŞIYOR

Samsunspor'da Kayyum Heyeti, ilki 23 Mayıs ikincisi ise 2 Haziran'da olmak üzere Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı. Bu andan itibaren bazı isimler çalışma başlatırken, sivil bir yönetimin oluşması için sorumluluk almıştı. Samsunspor'un eski yöneticilerinden Tahsin Kosif ve eski futbolculardan Celil Sağır bu konuda bir dizi görüşmeler yaptı. Yine adı adaylık konusunda geçen eski başkanlardan Emin Kar ise, görevden hiçbir zaman kaçmayacağını ancak aday olmadığını ifade etti. Bu isimler dışında ise kulislerde konuşulan başka bir isim bulunmuyor. Son güne kadar sürpriz bir aday çıkmazsa Kosif ve Sağır yönetim listelerine son şeklini verirse seçime girecekler.

ACİL ÖDEMELER

Samsunspor'da göreve gelecek yönetimin önündeki en büyük sorun ise acil gerekli olan maddi kaynak. Yönetim göreve geldiği gibi mevcut takım ödemeleri, personel ödemeleri, transfer tahtasının açılması ve taksitlendirilmiş borçların yatırılması için hamleler yapmak zorunda. Her iki oluşumun da ilk etaptaki bu sıkıntıyı çözebilmek için görüşmeler yaptığı biliniyor. 2. Lig seviyesinde Spor Toto ve federasyondan gelen gelirlerin de ciddi bir şekilde düşmesi, ligin ilerleyen dönemleri için de kaynak üretme zorunluluğu getiriyor. Oluşumlar tüm bu durumları düşünüp  Samsunspor'un mali tablosunu da göz önünde bulundurarak çalışmalar yapıyor. Çalışmaların kongreye kadar netleşmesi bekleniyor.





SIRADAKİ HABER
}