Tekkeköy'de sokakların çehresi değişiyor

Tekkeköy Belediyesi alt yapı çalışmaları tamamlanan yolları kilitli taş parke ile kaplıyor ve sokaklar yeni çehrelerine kavuşuyor.

Tekkeköy'de sokakların çehresi değişiyor

Alt yapı çalışmaları tamamlanan tüm mahalleleri kilitli taş parke ile kaplamaya başladıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Yol ve kaldırım çalışmaları konusunda bu yıl çok ciddi bir hazırlık yaptık. 2016 yılı geçmiş yıllara göre yol ve kaldırım çalışmalarının en yoğun şekilde süreceği dolu dolu bir hizmet yılı olacak. Adım adım, karış karış tüm yollarımızı kilitli taş parke, bordür ve oluklu taş ile işleyeceğiz” dedi.

Öncelikle Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapı ve kanalizasyonu tamamlanmış, elektrik hatları yer altına alınmış olan mahalleleri kilitli taş parke ile kaplamaya başladıklarını anlatan Başkan Hasan Togar, “İlçemizin tüm sokaklarını ilmek ilmek taş parke ile kaplayarak ilçemizin görünümü de adım adım değiştiriyoruz. Elektrik direklerinin kaldırılıp, hatların yer altına alınması ile farklı ve modern bir görünüm ortaya çıkıyor. Görüntü kirliliği ve binaların önlerindeki demir yığını elektrik direklerinin kalkması sokakların farkını daha iyi bir biçimde sergiliyor. Yine sokakların tek tek aydınlatma direkleri ile aydınlatılması akşamları da farklı bir motif oluşturuyor. Şu anda Ondokuz Mayıs Mahallemizin sokaklarında fen işleri ekiplerimiz itinalı bir çalışma yürütüyor” dedi.

OLİMPİYATLARA KADAR BİTECEK

Başkan Hasan Togar,  “Kilitli taş parke ve bordür döşemesi ile kaldırım çalışması yapılacak tüm sokaklarda yol genişletmesi de yapılarak yollar daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Yeni imar yollarının açılması, yol genişletme, asfalt ve elek altı malzeme dökülmesi gibi yollardaki diğer çalışmalarımız da ilçemizin tüm mahallelerinde aralıksız devam ediyor. Ayrıca 2017 yılı olimpiyatlarına kadar yollar ve kaldırımlar dışında parklar, sosyal ve kültürel alanlarda da çalışmalarımızı tamamlayacağız. Halkımızın daha ferah ve daha modern bir yaşam sürmeleri için gece-gündüz aralıksız çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsunsporda program değişti

2 Samsunspor'da program değişti

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

3 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

Chibuike bomba gibi

4 Chibuike bomba gibi

Kamp sonuna kadar denenecek

5 Kamp sonuna kadar denenecek

Cenazedeki o fotoğraf

6 Cenazedeki o fotoğraf...

Olimpiyatlarda madalya raporu Türkiye kaçıncı sırada

7 Olimpiyatlarda madalya raporu! Türkiye kaçıncı sırada?

Altın Elbiseli Adam, motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti

8 Altın Elbiseli Adam, motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti

Deaflympicste 7 gün böyle geçti

9 Deaflympics'te 7. gün böyle geçti

Samsunspordan hayırlı olsun ziyareti

10 Samsunspor'dan 'hayırlı olsun' ziyareti


SIRADAKİ HABER