Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tekkeköy'de sokakların çehresi değişiyor

Tekkeköy Belediyesi alt yapı çalışmaları tamamlanan yolları kilitli taş parke ile kaplıyor ve sokaklar yeni çehrelerine kavuşuyor.

Tekkeköy'de sokakların çehresi değişiyor

Alt yapı çalışmaları tamamlanan tüm mahalleleri kilitli taş parke ile kaplamaya başladıklarını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Yol ve kaldırım çalışmaları konusunda bu yıl çok ciddi bir hazırlık yaptık. 2016 yılı geçmiş yıllara göre yol ve kaldırım çalışmalarının en yoğun şekilde süreceği dolu dolu bir hizmet yılı olacak. Adım adım, karış karış tüm yollarımızı kilitli taş parke, bordür ve oluklu taş ile işleyeceğiz” dedi.

Öncelikle Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapı ve kanalizasyonu tamamlanmış, elektrik hatları yer altına alınmış olan mahalleleri kilitli taş parke ile kaplamaya başladıklarını anlatan Başkan Hasan Togar, “İlçemizin tüm sokaklarını ilmek ilmek taş parke ile kaplayarak ilçemizin görünümü de adım adım değiştiriyoruz. Elektrik direklerinin kaldırılıp, hatların yer altına alınması ile farklı ve modern bir görünüm ortaya çıkıyor. Görüntü kirliliği ve binaların önlerindeki demir yığını elektrik direklerinin kalkması sokakların farkını daha iyi bir biçimde sergiliyor. Yine sokakların tek tek aydınlatma direkleri ile aydınlatılması akşamları da farklı bir motif oluşturuyor. Şu anda Ondokuz Mayıs Mahallemizin sokaklarında fen işleri ekiplerimiz itinalı bir çalışma yürütüyor” dedi.

OLİMPİYATLARA KADAR BİTECEK

Başkan Hasan Togar,  “Kilitli taş parke ve bordür döşemesi ile kaldırım çalışması yapılacak tüm sokaklarda yol genişletmesi de yapılarak yollar daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Yeni imar yollarının açılması, yol genişletme, asfalt ve elek altı malzeme dökülmesi gibi yollardaki diğer çalışmalarımız da ilçemizin tüm mahallelerinde aralıksız devam ediyor. Ayrıca 2017 yılı olimpiyatlarına kadar yollar ve kaldırımlar dışında parklar, sosyal ve kültürel alanlarda da çalışmalarımızı tamamlayacağız. Halkımızın daha ferah ve daha modern bir yaşam sürmeleri için gece-gündüz aralıksız çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

1 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

2 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

3 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

4 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

5 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

Beşiktaşta korkutan ahşap bina yangını

6 Beşiktaş'ta korkutan ahşap bina yangını

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

7 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

8 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

9 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi

Mecliste kritik oylama sona erdi

10 Meclis'te kritik oylama sona erdi


SIRADAKİ HABER