HaberlerŞampiyon Yamaç

Şampiyon Yamaç

TGF Federasyon Kupası yapılan final atışlarının düzenlenen ödül töreniyle birlikte sona erdi. Turnuvada şampiyonluk kupasını Tamer Yamaç kaldırdı

Şampiyon Yamaç

KUPA VALİ KAYMAK'TAN

Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen 'TGF Federasyon Kupası' yapılan final atışlarının düzenlenen ödül töreniyle birlikte sona erdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen, turnuvaya, 14 takımdan 66 sporcu katıldı. Toplam 36 çukurda oynanan müsabakalarda erkek ve kadın golfçüler, iki ayrı kategoride sahaya çıktı. Toplam iki raunt oynanan şampiyonanın sonucunda TGF Federasyon Kupası şampiyonu 140 vuruşla Tamer Yamaç oldu. Erkekler grossta birinci Tamer Yamaç, Erkekler A kategorisinde birinci Orkunhan Kaplan ve Erkekler B kategorisinde Cem Başpınar birincilik sevinci yaşadı. Taner Yamaç'a şampiyonluk kupasını Samsun Valisi Osman Kaymak verdi.

FEDERASYONLA YAŞIT

Federasyon Kupası'nın hemen hemen federasyonla yaşıt olduğunu belirten TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ''İki yıldır üst üste Samsun'daki golf sahamızda bu müsabakayı tertipliyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de TGF Federasyon Kupası Samsun'da oynanacak. Bu sene Akdeniz müsabakasına katılacak oyuncularımız açısından iyi bir hazırlık müsabakası niteliğinde değerlendirilebilir. Samsun'un uluslararası arenada da isminin golf ile anılmasına vesile olacak bir sahadır. Bu sahayı Türk golfü ve ülke sporuna kazandıran başta Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Katılım olarak hedeflediğimiz sayıya ulaştığımız için oldukça mutluyuz" diye konuştu.

Mustafa CİVELEK

SIRADAKİ HABER
}