HaberlerSamsun'da paralel yapı operasyonu!

Samsun'da paralel yapı operasyonu!

Samsun polisi, FETÖ-PDY operasyonları kapsamında 3 pansiyon, 4 işyeri ve 6 eve operasyon düzenleyerek 10 kişiyi gözaltında aldı

Samsun'da paralel yapı operasyonu!

Fetullah Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması operasyonları Samsun'a da sıçradı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Atakum, İlkadım ve Canik ilçelerinde operasyonlar gerçekleştirdi.

3 PANSİYON, 6 EV, 4 İŞYERİ
Polis, Atakum İlçesi Körfez Mahallesi'nde üç ayrı pansiyon, Atakum ve İlkadım'da 6 ev, Canik ve İlkadım'da da 4 işyerine operasyon düzenledi. Terör örgütü propagandası yapmak ve örgüte eleman temin etmek iddiasıyla 3'ü kadın 10 kişi gözaltına alındı. Yurt olarak çalıştırılan pansiyonlar ile işyeri ve evdeki bilgisayarların kopyaları alınırken bazı evraklara da el konulduğu belirtildi.

BAŞKAN VE YÖNETİMİ GÖZALTINDA
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince pansiyonların sahibi olduğu belirtilen şirketin yönetim kurulu başkanı H.M., yönetim kurulu üyeleri Z.B., Y.Ö., C.A., ile mesul müdürler S.Ş., A.A., A.H., E.G. ve F.S. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü kaydedildi.

Bayram OK 

 

SIRADAKİ HABER
}