Haberler Ladik nakış gibi işleniyor

Ladik nakış gibi işleniyor

Göreve geldikleri günden beri Ladik'i nakış gibi işlediklerini belirten Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 'Allah'ın izniyle Ladik tüm ilçelerimize örnek teşkil edecek bir şehir olacak' dedi.

 Ladik nakış gibi işleniyor

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, ilçeye kazandırılan hizmetlerle ilgili değerlendirme yaptı. Başkan Özbalcı, seçildiği günden bugüne kadar Ladik’te birçok ilke imza attı. Şehrin temel sorunlarını büyük bir ölçüde çözmeyi başaran Özbalcı, altyapıyı yenileyerek, üstyapı ve peyzaj çalışmalarıyla her sokağı estetik bir görünüme kavuşturdu.

ALTYAPI SORUNUNU HALLETTİK

Yapılan tüm çalışmaların sil baştan yenilenerek yapıldığını ve hali hazırda sağlam, çalışan hiçbir hizmete dokunulmadığını söyleyen Başkan Özbalcı, “Şehrimizde altyapının durumunu bilmeyen ve görmeyen yok. Göreve geldiğimizde önceliğimizi Ladik’in altyapısıydı. Büyük bir sorun teşkil eden altyapıyı tamamen yenilemek adına tabiri caizse köstebek gibi yer altında çalışmalar yapıldı. Diğer kurumlarımızla işbirliği içerisinde 6 kalemde çalışma yürüterek; kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik ve telefon hatlarını tamamen yeniledik. Ortada bir hasta vardı ve biz bunu sağlıklı bir şekilde ayağa kaldırmak adına her şeyi yerine getirdik. Bu hizmetler için verdiğimiz mücadele de çabası… Şehrin çevre düzenlemesi ne kadar iyi olursa olsun, altyapı olmadan yapılan hizmetler hiçbir anlam ifade etmiyor” diye konuştu.

BİRAZ SABIR RİCA EDİYORUM

Başkan Özbalcı, “Seçim öncesi konuşmalarımızda su ile ilgili tüm sıkıntıların giderileceğini ve asbestli kanserojen madde içeren su borularının değiştirileceğini söylemiştik. Biz halkımızın sağlığını düşünerek, önce içme suyu hattını yeniledik. Daha sonra diğer altyapı çalışmalarına ağırlık verdik. ‘İlk önce altyapı bitecek, sonra yollarımız yapılacak’ dedim. Bu konuda ne kadar direttiğimi tüm Ladikliler biliyor. Artık üstyapı çalışmalarımızdayız… Şehrimizin her sokağını nakış gibi işliyoruz. Bu konuda kıymetli hemşehrilerimden biraz sabır rica ediyorum. 2014 yılından bu yana nelerin değiştiğini hepimiz görüyoruz. Tozlu, topraklı yollardan sonra asfaltta araçlarımızı kullanıyoruz, beton ve parke taşlı yollardan geçiyoruz, temiz ve geniş kaldırımlardan yürüyoruz. Bu zamana kadar Ladik’te 300 bin m² yol çalışması yaptık. Hedefimiz tabi ki tüm sokaklarımız. 2018 yılı çalışma planımızı da bu doğrultu da yaptık” ifadelerini kullandı.

İMKANLARI SEFERBER ETTİK

Kısıtlı imkanlarla kırsal mahallelere de hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Özbalcı, “Biz şehir merkezimizde bu çalışmaları yürütürken Büyükşehir Yasası ile yeni mahalle olan 56 köyümüze de hizmetler götürdük. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde hareket ederek kırsal mahallelerimizdeki öncelikli yapılması gereken çalışmaları yerine getirdik. Yeni yasa ile tüm gelir kaynaklarımız Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Kısıtlı imkanlarla hatta imkansızlar içerisinde vatandaşımızın sesine kulak verip, bazen çalışma alanımızda dahi olmayan yerlere hizmet götürdük. Muhtarlarımızın taleplerini dikkate alarak, gücümüzün yettiği kadar yapılması ve düzelmesi gereken yolları yaptık. Tüm mahallerimize çöp konteynerleri yapıp, 2 yıldır çöplerini topluyoruz. İş makinalarıyla çalışma yapılması gereken yerlere kadememizdeki tüm imkanları seferber ettik. Yavrularımız için oyun parkları yaptık ve halen devam ediyoruz. Gönül ister ki; tüm sokaklarımız ve mahallelerimiz istediğimiz gibi olsun. Ama gücümüzün yettiği kadarını elimizden geldiğince yerine getirdik” dedi.

YILMADAN ÇALIŞIYORUZ

“Ladik ilçe merkezinde altyapı çalışmalarını bitirip, üstyapı çalışmalarını bitirmeden hiçbir köyümüzün ara sokaklarında yol çalışmaları yapamayız” diyen Başkan Özbalcı, şunları söyledi: “Adaletli bir şekilde, Allah nasip ederse tüm mahallelerimizde belli mesafeler belirleyerek, çalışmalar yapılacak. Yüzyılların sıkıntısı bir anda bitmez, sabırlı olmaya ihtiyacımız var. Büyükşehirlerde yaşamaya alışmış kardeşlerimiz hemen aynı konforu köylerde görmek istiyor. Tabi ki istemek hakkı ama zaman ve imkan meselesi olduğunu düşünmek ve vicdanlı olmak gerekir. Bizim elimizde sihirli değnek yok. Aynı anda yeni oluşan mahallelerimizi şehir merkezleri konforuna getirmek mümkün değil. İnsan evladını ayırabilir mi? Bizim için her mahalle, her sokak aynı. İlçeme hizmet alabilmek için Ankara, Samsun yollarında gidip, geldiğimiz malumunuz. Ladik için bürokratlarımızın sürekli kapılarını çalıp, isteklerimizin bir kısmını bir nebzede olsun yerine getirdik. Yılmadan hala devam ediyoruz. Allah’ın izniyle Ladik tüm ilçelerimize örnek teşkil edecek bir şehir olacak. İlçemiz her şeyin en güzelini ve en değerlisini hak ediyor. Bir abiniz olarak, kardeşiniz olarak, evladınız olarak sizlere söz veriyorum: Benim tam olarak arzuladığım düzenli bir altyapıyla birlikte geniş kaldırımlar, temiz ve düzgün yollar, aydınlatmasıyla peyzajıyla turizme katkı sunacak güzel bir şehir kimliğine bürüneceğiz.”

SIRADAKİ HABER
}