HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da vatandaşlara, cankurtaran uyarısı!

Samsun'da vatandaşlara, cankurtaran uyarısı! - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, 'Samsun'da 70 cankurtaranın görev yaptığı 22 km'lik sahilde boğulma vakası yaşanmadı. Vatandaşlar öncelikli olarak buraları tercih etmeli' dedi.

Samsun'da vatandaşlara, cankurtaran uyarısı!

Hava sıcaklıklarının artmasıyla, vatandaşlar yurdun dört bir yanında denizlere akın ederken, boğulma vakaları da yaşanmaya başladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun'da birçok sahilde cankurtaran hizmeti verdiklerini belirterek, vatandaşları bu noktalardan denize girmeleri konusunda uyardı. Zengin, "Samsun'da 70 cankurtaran 22 km'lik sahilde görev yapıyor. Bu sahillerde boğulma vakası yaşanmadı, bunun dışındaki yerlerde 4 vaka yaşandı" şeklinde konuştu.

ŞERİT GEÇİLMEMELİ

Zengin, denizdeki şeritin geçilmemesi gerektiğini vurgulayarak, "Terme Miliç, Tekkeköy Costal, Vezirköprü, Atakum'da 12 km'lik alanda, 19 Mayıs Yörükler, Yakakent sahillerinde hizmet veriyoruz. Cankurtaran personeli temin etmek çok kolay olmuyor ancak her sene personel artırıyoruz. Cankurtaranın olmadığı yerlerde uyarı levhaları asıyoruz.Samsun 250 km sahile sahip, her yerde görev yapılması mümkün değil. Vatandaşlar hayatlarının kıymetini bilerek, buna göre hareket etmeli" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}