HaberlerSamsun HaberleriSamsunlular isyan etti! Can almadan önlem alınmalı

Samsunlular isyan etti! Can almadan önlem alınmalı - Samsun Haberleri

Samsun'un Atakum İlçesi Atakent Mahallesi'nde bulunan aynı yol üzerinde 24 saat içerisinde meydana gelen kazalarda, 10'un üzerinde vatandaş yaralandı. Çevredeki vatandaşlar can kaybı yaşanmadan, yetkililerin önlem almasını istedi.

Samsunlular isyan etti! Can almadan önlem alınmalı

Samsun'un Atakum İlçesi Atakent mevkinde meydana gelen kazalar, vatandaşı isyan ettirdi. Çevrede bulunan trafik ışıklarının çalışmaması, geçiş üstünlüğünün hangi yolda olduğunun bilinememesi ve araçların ters yöne girmesi nedeniyle, önceki gün meydana gelen kazalarda 10'un üzerinde vatandaş yaralanırken, arabalar hurdaya döndü. Ali Gaffar Okkan Caddesi ile 19 Mayıs Bulvarı'nın kesiştiği yerde her gün çok sayıda kaza olduğunu belirten çevre sakinleri, yetkililerden çözüm istedi.

DUR DENMELİ

Çevrede dükkan işleten Murat Demircan, "19 Mayıs Bulvarı yeni açıldı, buradaki düzenlemeler henüz bitmedi. Ali Gaffar Okkan Caddesi'nden gelen araç 'Yol benim' diyor, bulvardan gelen araç da aynısını diyor. Yayalar buradan geçmeye çalışıyor ancak yaya geçidi de yok. Bu nedenle sürekli kaza oluyor, takılan trafik lambalarına elektrik bağlanmadığı için çalışmıyor. Tabelalara da uyan yok, buradaki belirsizlik nedeniyle sürekli  kaza oluyor. Birileri bu kazalara dur demeli" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}