HaberlerDefin ücreti kaldırılacak

Defin ücreti kaldırılacak

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçede cenaze definlerinde birtakım sorunlar yaşandığını belirterek, 'Belediyemize defin ücreti ödeniyor. Biz bu ücreti meclis kararıyla kaldırıp, ücretsiz hizmet vereceğiz' dedi

Defin ücreti kaldırılacak

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Alparslan Türkeş Parkı toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda muhtarlar mahallelerindeki sorunlarını, Kırcalı ve Kılıç'a anlattı.

DETAYLI ANALİZ

Mahalle muhtarlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Tüm mahalle muhtarlarımızı gruplar halinde davet ederek istişarelerimizi sürdürüyoruz. Genel sorunlarımız belli, ancak ortak akılla hizmetlerimizin daha iyi sonuçlar vermesi için mahalle muhtarlarımız ile her zaman fikir alışverişinde bulunmayı sürdüreceğiz. Mahalle muhtarlarımızı yakından dinlemek istiyoruz. Biz muhtarlarımızın sorunlarını tek tek detaylı bir şekilde dinleyerek, çözüm yollarını yine birlikte bulacağız” dedi.

MECLİS KARARI ALINACAK

Muhtarlara yaptığı konuşmasında, cenaze definleri ile ilgili bazı sıkıntıların olduğunu söyleyen Başkan Hamit Kılıç, “Siz değerli muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan cenaze işlemleri ile ilgili birtakım şikâyetler geldi. Bilindiği üzere belediyemiz mezarlıklar müdürlüğümüze bir ücret ödenmekte ve biz o ücreti kaldıracağız. Sonuçta bu ücreti veren oluyor, veremeyen oluyor. Birinden alıp, birinden almamak olmaz. Biz alacağımız meclis kararımız ile bu işlemleri ücretsiz olarak yerine getireceğiz” dedi.

SORUNLAR AŞILACAK

Muhtarlarla istişare toplantılarını düzenleyen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılaç’a teşekkür eden AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı da,“Muhtarlarımız bizleri temsil eden yetkililerdir. Muhtarlarımızın sorunlarını dinlemek ve böylesi istişare toplantılarında sorunların ele alınıp çözüme kavuşturulması herkes için güzel bir durumdur. Anlaşılan o ki, başlıca sorunlar yol ve su sorunudur. Bu sorunların hep birlikte el birliği ile üstesinden geleceğiz” dedi.

SIRADAKİ HABER
}