HaberlerSamsun HaberleriKapıkayafest'te ziyaretçi rekoru

Kapıkayafest'te ziyaretçi rekoru - Samsun Haberleri

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen ve 25-29 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi yapılan Kapıkayafest'te katılım ve ziyaretçi rekoru kırıldı.

Kapıkayafest'te ziyaretçi rekoru

Samsun'un Bafra ilçesi için oldukça önemli olan ve başta Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç olmak üzere tüm Belediye ekiplerinin kusursuz geçmesi için çaba sarf ettiği Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali kamp alanında ziyaretçi sayıları açıklandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve adından söz ettiren festivalde katılımcı rekoru kırıldı.

KAMPÇI AKINI

Buna göre  Kapıkayafest'te, Bafra’dan 80, Samsun’dan 233, Türkiye genelinden ise 630 olmak üzere toplam 943 çadır kuruldu.
Kamplarda ise Bafra’dan 290,  Samsun’dan 390, diğer illerden 850 olmak üzere toplam bin 530 kişi kaldı. 2. Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali katılan sporcu sayısı açısından da kedinden söz ettirmeyi başardı. Festivale ayrıca 119 fotoğrafçı, 18 kulüpten dâhil olan 150 dağcı, 20 kulüpten 130 pilot olmak üzere toplam 399 sporcu katıldı. Kapıkayafest‘i takip eden günlük ziyaretçi sayısında da gözle görülür artış dikkat çekti. Bafra’dan kamp alanına 477, kamp alanından seyir tepesi kamp alanına bin 386 sefer yapıldı. Festivalde Bafra Belediyesi'nin çeşitli kademelerinden yaklaşık 150 personel görev aldı.

SAYIYI ARTIRACAĞIZ

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Kapıkayafest'in Bafra Belediyesi'nin gözbebeği projelerinden olduğunu ifade ederek, "Ev sahibi olarak misafirlerimize en iyisini sunabilmek adına hazırlıklarına aylar öncesinden başladığımız festivalimizi kusursuz olarak bitirdiğimizi düşünüyorum. Bu festival her geçen yıl kendini geliştirmek zorunda. Bafra olarak turizm potansiyelimizi ön plan çıkarmak için büyük bir fırsat. Bu bakış açısı ile hareket ediyoruz. 5 gün boyunca festivalimizde birlikte olduğumuz gerek ve katılımcı gerekse ziyaretçiler açısından erişilen rakam memnuniyet verici. Baframızın dünyaya açılan penceresi olarak gördüğümüz Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivalimizi daha fazla sporcu, daha fazla katılımcı ve daha fazla ziyaretçi istatistiğini yakalamak için yoğun çaba içindeyiz. Desteğini esirgemeyen Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}