HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor Sportif A.Ş. resmen kuruldu

Samsunspor Sportif A.Ş. resmen kuruldu - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Sportif A.Ş. dün resmen kuruldu. Kulübün tüm borç, alacak ve futbol şubesi Sportif A.Ş.'ye devredildi. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ise Samsunspor A.Ş. de kurulacak. Samsunspor A.Ş.'nin hisselerinin yüzde 67'si Yıldırım Holding'e, yüzde 33'ü ise Başkan İsmail Uyanık'a ait olacak

Samsunspor Sportif A.Ş. resmen kuruldu

2. ŞİRKET GELİYOR

Samsunspor'da süren şirketleşme sürecinde dün ilk hamle geldi. Samsunspor Kulübü Derneği'ne ait olan Sportif A.Ş. resmen kurulurken, tüm borç, alacak ve futbol şubesi buraya devredildi. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ise Samsunspor A.Ş. kurulacak. Samsunspor A.Ş.'nin hisselerinin yüzde 67'si Yıldırım Holding'e, yüzde 33'ü ise Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'a ait olacak.

DERNEĞİN ŞİRKETİ

Samsunspor A.Ş. kurulduktan sonra ise, Sportif A.Ş.'deki tüm borç, alacak ve futbol şubesinin devir işlemleri gerçekleştirilecek. Bu yüklerden kurtulacak Sportif A.Ş., önümüzdeki süreçte sadece Samsunspor Kulübü Derneği'ne hizmet edecek. Şu anda yenilenen  Samsunspor Store ve internet ürün satışları ile Nuri Asan Tesisleri reklam alanlarının satışları Sportif A.Ş. üzerinden yapılacak.

SIRADAKİ HABER
}