HaberlerWhatsApp'ta açık bulundu! Sizin yerinize mesaj gönderebilirler

WhatsApp'ta açık bulundu! Sizin yerinize mesaj gönderebilirler

Son gelişmelere göre WhatsApp'ta önemli bir açık bulundu. Uygulamanın bu zayıf noktası hackerların sizin adınıza arkadaş listesindeki kişilere mesaj göndermesini sağlıyor.

WhatsApp'ta açık bulundu! Sizin yerinize mesaj gönderebilirler

YENİ SORUNLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını tehdit eden sistem açığı ile gündemde. Zira Popüler mesajlaşma platformu sahte haberlerin yayılmasını engellemeye çalıştıkça maalesef yeni sorunlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

 

ÖNEMLİ BİR GÜVENLİK AÇIĞI

Check Point tarafından ortaya çıkartılan yeni WhatsApp açığı pek çok kullanıcıyı doğrudan ilgilendiriyor. Yeni güvenlik açığı kullanılarak mesajlara müdahale edilip içeriklerinin değiştirilebildiği ifade ediliyor.

 

MESAJ İÇERİKLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİRLER

Firma WhatsApp'ta hackerların sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj göndermesine olanak sağlayan bir açık keşfetti. Check Point araştırmacılarına göre, hackerlar WhatsApp güvenlik protokolündeki bir açıktan faydalanarak mesaj içeriklerini değiştirdiğini tespit etmiş durumda.

 

KİMLİK DE DEĞİŞTİREBİLİYORLAR

Bu sayede bilgisayar korsanları bir kullanıcının bir grup sohbetteki mesaj içeriğini değiştirebiliyor veya bir grup sohbetinde alıntı özelliğini kullanarak göndericinin kimliğini değiştirebiliyor.

 

YALAN HABERLERİN YAYILMASINI SAĞLAYABİLİRLER

Güvenlik uzmanları söz konusu taktik sayesinde, sahte haber içeriklerinin tüm dünyada yayılmasının mümkün hale getirildiğinin de altı çiziliyor.

NTV

SIRADAKİ HABER
}