Haberlerİzmir HaberleriMenderes'te şehide vefa

Menderes'te şehide vefa - İzmir Haberleri

İzmir'in Menderes ilçesinde, belediye tarafından yapımı tamamlanan Şehit Emniyet Amiri Doğan Sakarya Parkı'nın açılışı, şehidin oğlu Abdülhamit Buğra Han'ın sünnet töreniyle birlikte gerçekleşecek.

Menderes'te şehide vefa

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, teröristlerin açtığı ateşle vurulan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Emniyet Amiri Doğan Sakarya'nın adı, Menderes Belediyesi tarafından yaptırılan parkta yaşatılacak. Şehidin ailesinin yaşadığı evin karşısında yapımı tamamlanan parkın açılışı, 30 Eylül Pazar günü şehidin oğlu Abdülhamit Buğra Han'ın sünnet töreniyle birlikte gerçekleşecek.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, şehidin emanetine sahip çıktıklarını belirterek, 'Şehidimiz Doğan Sakarya'nın ismini yaşatmak adına, ailesinin yaşadığı evin hemen karşısında ki alana parkımızı kazandırdık. Pazar günü Şehit Emniyet Amiri Doğan Sakarya Parkı'mızın açılışını gerçekleştireceğiz. Park açılışımızın bizim için başka bir önemi de var. Aynı gün şehidimizin emaneti, en küçük oğlu Abdülhamit Buğra Han'ın da sünnet törenini şehidimizin ismini taşıyan parkımız da yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı hem evladımızın sünnet töreninde onun yanında olmaya hem de şehidimizin ismini yaşatacağımız parkımızın açılışında bizlerle olmaya davet ediyorum' dedi.

SIRADAKİ HABER
}