HaberlerGÜRMED yeni sahibini arıyor

GÜRMED yeni sahibini arıyor

Sağlık sektöründe faaliyet gösterdiği Samsun'da ve FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kayyum atanan GÜRMED'in ihalesi bugün yapılacak

GÜRMED yeni sahibini arıyor

Samsun'da sağlık sektöründe önemli firmalardan biri olan ve Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren GÜRMED, FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle 17-25 Aralık operasyonun ardından TMSF'ye devredilmişti. Bir süreden beri kayyumla yönetilen GÜRMED'in satış ihalesi bugün gerçekleştirilecek.

SAAT 14.00'TE BAŞLAYACAK

Kapalı teklif, açık artırma yöntemi ile satışa çıkacak GÜRMED'in satış ihalesi İstanbul Esentepe'de yapılacak ve saat 14.00'te başlayacak. Faaliyetlerini sürdürdüğü dönemde 133 kişiyi istihdam ederek, bölgenin önemli şirketlerinden biri olan şirket, 25 milyon 750 bin TL muhammen bedel ve 1 milyon 287 bin 500 TL teminat tutarı ile satışa çıkacak. Yönetim kurullarınca yetkilendirilen Satış Komisyonu tarafından gerçekleştirilecek ihale ile Gürmed Grubu şirketleri arasında yer alan Gürmed Tıbbi ve Teknolojik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. ile Garnet Tıbbi ve Teknolojik Sistemler A.Ş.'nin satışı yapılacak. İhaleye yoğun bir ilgi olduğu kaydedildi.

'VİLLA TAHSİSİ' İDDİASI

Siemens'in Türkiye temsilciliğini üstlenen ve Samsun, Ankara, Trabzon, İstanbul'da şubeleri bulunan şirketin sahibi Mehmet Sungur ise firari durumda bulunuyor. Samsunlu iş adamı Sungur'un, darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz'e şirketin lüks otomobil ve villasını tahsis ettiği iddia edilmişti. 2015 yılında Samsun'da vergi rekortmeni olan Sungur'un yurtdışına kaçması sonrasında TMSF tarafından kayyuma devredilen Samsun'daki ilk firma Gürmed Medikal olmuştu. Daha sonra Kaynak Holding'e yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında, holding bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle, kayyum atanan ve aralarında Gürmed Grubu şirketlerinin de bulunduğu 31 şirkete ait tüm yetkiler TMSF'ye devredilmişti.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}