HaberlerBafra'ya ikinci ücretsiz otopark

Bafra'ya ikinci ücretsiz otopark

Bafra Belediyesi ilçede hayata geçirdiği otoparklarla ilçedeki trafik soruna çareler üretmeyi hedefleyerek başlattığı ücretsiz otopark çalışmasına bir yenisini daha ekledi

Bafra'ya ikinci ücretsiz otopark

Samsun'un Bafra ilçesinde Büyük Pazar yerinde bulunan iki otoparkta günlük bir saat ücretsiz park uygulaması, eski Tekel binasının bulunduğu yeri ise ücretsiz otopark olarak araç sahiplerinin hizmetine sunmasının ardından, şimdi de nüfus yoğunluğu üst düzeyde olan Kemalpaşa Mahallesinde ücretsiz otopark hizmetini devreye soktu.

VATANDAŞ MEMNUN

Kemalpaşa Mahallesi sınırları içinde bulunan dış mahalle minibüs garajı peronlarının tabelalarının değişimi ve yolcular için bekleme alanlarının oluşturulmasının yanında, yaklaşık 100 araçlık otoparkın çevre temizliği alt yapı, çevre temizliği ve düzenlemesi yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Daha önce asfaltlama çalışmaları yapılan alanda, otopark kısmının boyama işlemlerinin yapılması ile birlikte hizmete başlayan ücretsiz otopark hizmeti çevre sakinlerince memnuniyetle karşılandı.

3. OTOPARK MÜJDESİ

Bafra’daki trafik sıkışıklığını otopark sayılarını artırarak çözmeyi amaçlayan Bafra Belediyesinin ilçenin diğer kalabalık nüfuslu noktası, İshaklı Mahallesindeki ücretsiz otopark hazırlama çalışmaları ise sürüyor. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatı ile çalışmalarına başlanan ve ilçedeki eski Tekel alanı ve Kemalpaşa Mahallesinden sonra 3. ücretsiz otopark hizmeti olacak olan otopark 638 metrekarelik alanda yapılacak.

SIRADAKİ HABER
}