HaberlerSamsun HaberleriBu zihniyet mağduriyet sebebi

Bu zihniyet mağduriyet sebebi - Samsun Haberleri

Bafra'da evi yıkılan aileye sahip çıkan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, '4 milyon Suriyeliye 30 milyar harcayan zihniyet kendi vatandaşını mağdur ediyor' dedi

Bu zihniyet mağduriyet sebebi

Geçtiğimiz günlerde  Bafra  ilçesinde  OMÜ Kaya Aşçı Turizm Fakültesinin yanındaki evler olaylı bir şekilde yıkıldı. Yıkım esnasında şehir dışında olan  İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş, mağdur aile ile temasta bulunarak, konuyu Samsun İl Başkanlığına ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’a aktardı. Çadırda yaşayan aileyle görüşen Milletvekili Yaşar, Bafralı aileye sahip çıktı ve ailenin yanında olduğunu vurguladı.

VATANDAŞ MAĞDUR

Milletvekili Yaşar, “İYİ Parti olarak sizlerin yanındayız. Buradaki yıkımı kabul etmiyoruz ve bu konuyu ger ortamda gündeme getireceğiz. Buraya 1964 yılında gelen vatandaşın, hakkını ve hukukunu korumak devletimizin görevi. 4 milyon Suriyeliye 30 milyar harcayan zihniyet, burada 3-4 haneyi çadıra yerleştiriyorsa bunun hesabını yetkililere sormamız lazım. Burada yıkılan evlerin fakülteye hiçbir zararı yok. Kaldı ki devletin acil işlerde kamulaştırma, vatandaşın mağduriyeti kesinlikle söz konusu olamaz. Devletin ihtiyacı varsa gelir kamulaştırmayı öder, vatandaşın yerini yurdunu yapar ve yerini tahsil eder. İki satır yazıyla ‘burayı kamulaştırıyorum’ deyip, vatandaşın evini yıkmaya kimsenin hakkı yok. Biz bu konuda yanınızdayız” şeklinde konuştu.

 samsun bafra  iyi parti


SIRADAKİ HABER
}