HaberlerDünya müzikleri SAMDOB'da

Dünya müzikleri SAMDOB'da

'Con Fuoco' müzik grubu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları, dünya müziklerinden seçtikleri geniş repertuvarlarıyla, müzik şöleni sunmaya hazırlanıyor

Dünya müzikleri SAMDOB'da

Türkü, tango ve etnik müziklerin yanı sıra, ünlü operalardan sevilen arya ve düetlerin seslendirileceği “Bizden Size” konseri, 1 Aralık 2018 Cumartesi akşamı Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) Aydın Gün Sahnesinde sanatseverleri bekliyor.

İLK KONSER SAMSUN’DA

Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları Feryal Türkoğlu (Soprano) ve Ferda Yetişer’in (Mezzo-Soprano) yorumlayacağı eserlere, Ankara Devlet Opera ve Balesi Piyanisti Malahat İsmayilova ile birlikte “Con Fuoco” piyonolu quintet grubu üyeleri, Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi A. Özge Erdem (Keman) ve Aslı Gültekin (Viyolonsel), Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Çise Korkmaz (Keman) ve Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Yeliz Özkaya (Viyola) eşlik edecek. İlk konserini Samsun’da gerçekleştirecek olan Con Fuoco müzik grubu ve ADOB solist sanatçılarının yer alacağı konser, dünya müziklerinden sevilen eserlerle sanatseverleri doyumsuz bir müzik yolculuğuna çıkartacak. İki bölümden oluşacak konserde; Anadolu’dan Kafkasya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya birçok kültüre ait müzikler, sanatçıların yorumuyla hayat bulacak. “Bizden Size” konseri 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunuldu.

SIRADAKİ HABER
}