HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da altyapıya model arayışı

Samsunspor'da altyapıya model arayışı - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor'da yönetim, altyapı konusunda bir futbol fabrikasına dönüşmek istiyor. Bunun için model arayışı içinde olan Başkan İsmail Uyanık'ın Avrupa'da bu konuda başarılı ülkeleri mercek altına aldığı belirtildi

Samsunspor'da altyapıya model arayışı

KABUK DEĞİŞTİRDİ

Yılport Samsunspor'da İsmail Uyanık başkanlığında göreve gelen yönetim, ilk günden bu yana altyapının öneminden bahsederken, bu konuda da ciddi çalışmalar yapılıyor. İlk olarak altyapıda idari ve teknik kadrolar konusunda revizyona giden yönetim Gençlik Geliştirme Sorumlusu Hakkı Bayrak önderliğinde adeta kabuk değiştirdi. Altyapıya kalece departmanlığı da kurulurken, şimdi ise yönetimin tesisleşme ve model konusunda çalışmalar içerisinde olduğu belirtildi.

ŞİMDİLİK GENK MODELİ

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'ın altyapının tesis imkanlarından rahatsız olduğu, yeni, büyük, modern ve daha işlevsel tesisler için görüşmelerini sürdürdüğü ifade edildi. Bununla birlikte altyapıya bir gelişim modeli de belirlenmesi ve pilot takım alınması gündemde. Altyapı konusunda bir futbolcu fabrikasına dönüşmek isteyen yönetim, bu alanda önder ülkeleri mercek altına aldı. Şimdilik Belçika modeline daha sıcak bakan yönetime, bu ülkenin Genk takımından sunum yapılacağı öğrenildi.

SIRADAKİ HABER
}